Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Komunikat - XVII Dni Integracji
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju,
a także mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo uczniów,
informujemy, że loteria fantowa z okazji XVII Dni Integracji,
która miała odbyć się w listopadzie br.
zostaje przeniesiona na maj lub czerwiec 2021r.Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom,
które wspierają Nasze przedsięwzięcie.
Dyrektor szkoły
oraz koordynatorzy projektu
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
W szkolnym etapie brał udział jeden uczeń wkh44871, który otrzymał 32 punkty.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Tradycyjnie, jak co roku w październiku, nasza biblioteka celebrowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ubiegłym miesiącu cykl czytań uczniom klas 1-3 i oddziałom „0” miało nieco inny charakter niż zwykle. Tym razem koordynator akcji p. Marta Krotkiewska czytała uczniom wybrane fragmenty ciekawych książek. Młodzi czytelnicy, oczami wyobraźni, udali się w podróż
do odległych zakątków świata, takich jak Boliwia w Ameryce Południowej, Malediwy na Oceanie Indyjskim czy do Zanzibaru w Afryce. Dzięki książkom z serii „Nela Mała Reporterka” i „Dziennik Łowcy Przygód” Szymona Radzimierskiego dzieci mogły nie tylko przeżyć z bohaterami ich przygody, rozbudzić wyobraźnię, ubogacić język, ale także dowiedzieć się ciekawych faktów o odległych krajach. Między innymi jak powstała, gdzie znajduje się i co można zobaczyć na Pustyni Solnej (w j. hiszpańskim Salar de Uyuni) w Boliwii, jakie zwierzęta można spotkać będąc na Zanzibarze oraz co musisz ze sobą zabrać, by bezpiecznie oddać się pasji nurkowania i móc podziwiać podwodny świat koralowców na Malediwach. Uczniowie z zapartym tchem słuchali czytanych fragmentów książek i ogromnym zainteresowaniem przyswajali wiedzę o przedstawianych krajach. Spotkanie
z książką było również okazją do poćwiczenia języka angielskiego, którego uczymy się na co dzień, a którego elementy przeplatane były w trakcie czytania książek.
Do zobaczenia w przyszłym roku o tej porze!
"Pielgrzymki św. Jana Pawła II"
Sejm i Senat RP ustanowiły rok 2020 rokiem Jana Pawła II. Z okazji setnej rocznicy urodzin papieża - Polaka Centrum Doskonalenie Nauczycieli, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie - Filia w Kościanie zorganizowały konkurs, którego przedmiotem było wykonanie mapy wybranej papieskiej pielgrzymki.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIIc Bartosz Laskowski zajął II miejsce.
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
Etap szkolny konkursu odbył się 28 października. Wyniki:
Login punkty
wkf25402 52
wkf27500 49
wkf33624 26
Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Konkurs odbył się 29 października. Do konkursu przystąpiło 2 uczniów klas VII i 2 uczniów klasy VIII
Login Punkty
wkg22273 29
wkg93074 47
wkg27090 38
wkg46689 33
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Wyremontujmy naszą świetlicę: "Się gra, się ma"
Szanowni Państwo,
Nasza świetlica bierze udział w konkursie „Się gra, się ma”, w którym po głosowaniu możemy zdobyć serię gier planszowych lub wygrać remont pomieszczenia:) Bardzo prosimy Państwa, abyście nam w tym pomogli!
Głosy można oddać przez stronę internetową www.siegrasiema.com w zakładce „GŁOSUJ” –https://www.siegrasiema.com/swietlice/20 , a następnie zaznaczyć zapoznanie z regulaminem i kliknąć „łapkę” LIKE. Każdego dnia można oddać 1 głos. Możemy zdobyć dodatkowe głosy podając dane z paragonu za zakup dowolnej gry Hasbro w sieci Biedronka i przyznać nam 100 punktów za jednym razem. Głosować można od 22.10.2020 r. do 22.12.2020 r
LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I UDZIAŁ W GŁOSOWANIU! ZA KAŻDY GŁOS DZIĘKUJEMY PIĘKNIE!!!
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
KOMUNIKAT!!!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie informuje, że zgodnie z decyzją rządu od dnia 26 października do dnia 8 listopada br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.
Oddziały przedszkolne i klasy I–III realizują podstawę programową w trybie stacjonarnym w szkole. Proszę rodziców uczniów klas I–III o obserwację zastępstw za nieobecnych nauczycieli i bieżące przeglądanie e-dziennika.
Izabela Korzeniowska
Logowanie do platformy Teams
Aby zalogować sie do platformy Teams, należy kliknąć w ikonkę logo platformy, która znajduje się w prawym menu. Przekieruje nas ona do strony logowania. Loginem są maile, które znajdziecie w dzienniku elektronicznym w zakładce Uczeń Nowość --> Dostęp do Office 365.
W razie problemów z logowaniem, prosimy o kontakt z wychowawcą, który przekieruje sprawę do szkolnego administratora Teams.
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć wyrazy uznania wszystkim Nauczycielom za codzienną pracę wkładaną w wykształcenie młodego pokolenia. Życzę, by ta niełatwa misja przyniosła radość i satysfakcję,a także spotykała się z szacunkiem społeczeństwa. Życzę również pozytywnych efektów działań, zrozumienia w oczach uczniów, wrażliwości oraz cierpliwości w pokonywaniu codziennych trudności.
Izabela Korzeniowska
Do życzeń dołączamy prezentację przygotowaną przez Naszych uczniów pod kierownictwem p. Izabeli Woźniak.
https://drive.google.com/file/d/1dOkFxGAn_2cn4lYE4z2B58nwZp5WnOhK/view?usp=sharing
Numery kont do wpłat w roku szkolnym 2020/2021
Szanowni Rodzice!
Wszystkich wpłat należy dokonywać na odpowiednie konta:
- obiady: 82 8666 0004 0101 3489 2000 0001
- opłata za pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym:
82 8666 0004 0101 3489 2000 0001
- Rada Rodziców, Fundusz Pomocy Doraźnej i ksero klasy:
75 8666 0004 2002 0100 0948 0001
Do Szkoły rodzic może wejść tylko w bardzo pilnej sprawie, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania z Sekretariatem. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać drogą mailową lub telefoniczną.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Ta akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Corocznie nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego, w celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć tabliczkę mnożenia przy pomocy stron internetowych i gier przygotowanych przez nauczycieli matematyki. 2 października w klasach 4-5, odbyły się konkurs tabliczki mnożenia.
W tym roku Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:
4a: Maja Fryder, Tomasz Selmoser, Oliwia Sikora, Szymon Chłapowski, Aleksander Trefoń
4b: Lilianna Baranowska, Gabriela Burnus, Aleksander Szolc, Jakub Szolc,
4c: Wojciech Cessak, Natalia Korbik, Jan Mikołajczak, Borys Nowak, Natan Zawartowski
4d: Kamil Chaława, Gabriela Krotkiewska, Aleksandra Krupa, Nikodem Korpusiński, Bartosz Kleina, Marcel Krzesiński, Alan Wolski,
5a: Alicja Szymańska, Łukasz Płończak, Zofia Stępień,
5b: Julia Gmerek, Bartosz Gierek, Natasza Urbańska.
Kilka ciekawych stron i ćwiczeń znajdziesz w poniższym linku – kliknij i baw się dobrze:
14 października
Uwaga!
Dnia 14 października br. nie ma zajęć dydaktycznych. Oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem. W godz. 6.30 - 16.00 szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze dla dzieci w świetlicy.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.
Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 28 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. 403 uczniów oddało swój głos.
Miło nam zakomunikować, że skład samorządu tworzą:
Przewodnicząca - Amelia Pika VIII c
Zastępca - Kacper Kołodziejczak IV a
Sekretarz – Martyna Dobraś VIII d
Skarbnik – Daniel Pawlak VII a
Członek – Zuzanna Kleina VId
Członek – Julian Michalewicz IV c
Europejski Dzień Języków
Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:
- ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
- promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
- propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w tym europejskim wydarzeniu. Niestety, obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że Święto Języków w tym roku wyglądało troszkę inaczej. Uczniowie w świecie wirtualnym (poprzez idziennik) poznali ciekawostki dotyczące języków, mogli również rozwiązując quiz sprawdzić swoją wiedzę na tematy językowe, pytania dotyczyły np. ilości języków jest na świecie, pochodzenia włoskiego słowa Ferrari, znaczenia słowa Karaoke, czy też najczęściej używanej litery w języku angielskim.
Ponadto uczniowie klas 5 i 6 mogli wczuć się w rolę „Językowego Jamesa Bonda” i rozwiązać 51 zadań językowych. Natomiast uczniowie klas 7 – 8 poznali wskazówki skutecznej metody nauki języków obcych.
Mamy nadzieję, że przyszłoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków odbędą się już na terenie szkoły.
Rodzice i Uczniowie!
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
W październiku i listopadzie 2020 r. odbędą się Wojewódzkie Konkursy organizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkich, którzy zechcą wziąć w nich udział, prosimy o zapoznanie się z regulaminami zamieszczonymi na stronie: