Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego
„Dear Santa Claus…”
- 15
Nauczyciele języków obcych ogłosili konkurs dla klas 4-8 na List do Świętego Mikołaja. Niestety, ze względu na pandemię i naukę zdalną list należało przesłać tylko drogą elektroniczną. Warunek był jeden – praca musiała być napisana w języku angielskim.
Po lekturze listów i zapoznaniu się, kto jaki prezent chciałby otrzymać można stwierdzić, że Święty Mikołaj musi mieć bardzo szybkie sanie i wielu Elfów do pomocy 😊
Każdy list został nagrodzony, a twórczość naszych uczniów można zobaczyć w galerii.
Wesołych Świąt!!!
W oczekiwaniu na zbliżające się
Święta pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu,
radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i wytchnienie,
a Nowy Rok obdaruje wszystkich
pomyślnością oraz szczęściem
w realizacji osobistych zamierzeń i planów.
Zapraszamy do obejrzenia świątecznej prezentacji przygotowanej przez p. Izabelę Woźniak
Inicjatywa MEN
SPOTKANIE AUTORSKIE TRZECIOKLASISTÓW ON-LINE Z PANEM TOMKIEM NOWACZYKIEM
W dniach 9-10 grudnia 2020r. trzecioklasiści i ich wychowawcy gościli w swoich domach (dzięki połączeniu on-line) autora utworów dla dzieci, artystę poznańskiego kabaretu „Czesuaf”, aktora w fundacji „Czerwone Noski”, maratończyka, osobę niezwykle skromną i sympatyczną – pana Tomka Nowaczyka. Pisarz umilił nam czas spędzany obecnie w domu, czytając swe zabawne wiersze, wśród których znalazły się między innymi pochodzące z książki pt. „Gupik ma szczęście!” - „Łoś”, „Dzik”, „Krowa”, „Kangurzyca” czy „Zabawa w chowanego”. Trzecioklasiści poznali również fragmenty pisanej aktualnie przez pana Nowaczyka książki, która ma ukazać się w 2021r. pt. „Ekstra-Staś Ratuje Świat”.
Spotkanie, przeplatane śmiesznymi anegdotami z życia autora, przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Jego koordynatorem i organizatorem była pani Marta Krotkiewska. Nie możemy już doczekać się następnego autorskiego spotkania z p. Nowaczykiem!
WIENIEC ADWENTOWY
Jedną z dekoracji okresu Adwentu jest wieniec adwentowy.
Cztery świece zapalane w każdą niedzielę adwentu symbolizują zbliżanie się do prawdziwej światłości, czyli do Jezusa Chrystusa.
Symbolika wieńca adwentowego
- Świeca zapalana w pierwszą niedzielę adwentu symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego.
- Świeca zapalana w drugą niedzielę adwentu stanowi symbol wiary patriarchów Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej.
- Świeca zapalana w trzecią niedzielę adwentu odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem.
- Ostatnia świeca symbolizuje nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza.
W Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie palące się świece stanowią symbol bliskości ‘’przyjścia’’ Jezusa.
Zapraszam do obejrzenia filmu przedstawiającego wieńce adwentowe wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Dzień Patrona naszej szkoły
Dokładnie 119 lat temu, 14 grudnia 1901roku, urodził się patron naszej szkoły Feliks Stamm. Trenował wielu medalistów olimpijskich czy mistrzostw świata i Europy. Z „Papą” ćwiczyli m.in. Aleksander Polus, Antoni Kolczyński, Jerzy Kulej, Leszek Drogosz czy Zbigniew Pietrzykowski.
"- Są ludzie, których wyjątkowej osobowości nie odda żadne pióro. Nikt nie potrafi słowem ukształtować ich sylwetki, pokazać wiernie z wszystkimi zaletami i ułomnościami. Do tych wybitnych, najokazalszych postaci polskiego sportu należy bez wątpienia włączyć Feliksa Stamma. Powiedzieć o Nim zwyczajnie Wspaniały trener pięściarstwa to mało. Wychowawca wielu sportowych pokoleń – to prawda, ale stanowi to tylko częściową treść biografii Stamma" – pisał w 1976 roku na łamach miesięcznika „Boks” jego redaktor naczelny Lucjan Olszewski, pogrążony w smutku – jak miliony polskich kibiców sportu – po śmierci „Papy”.
Z okazji Dnia Patrona Samorząd Uczniowski zachęcił Uczniów i Nauczycieli do obejrzenia filmu poświęconemu Felisowi Stammowi oraz rozwiązaniu quizu, którego pytania związane były z życiem i działalnością wybitnego trenera.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie informuje, że w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 19 listopada 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie systemu informacji oświatowej w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. Poz. 2057) zmianie ulega „Kalendarz roku szkolnego 2020/2021”:
- I półrocze trwa od 1.09.2020 do 5.02.2021
- Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną do 23.12.2020
- Informacja o pozostałych ocenach do 30.01.2021
Klaudia na podium!
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 7b Klaudia Stróżyńska zajęła 2 miejsce w zawodach Brazylijskiego Jiu-Jitsu ,,Winter Open 2020'', które odbyły się 5 grudnia 2020 w Luboniu. Dzięki temu osiągnięciu Klaudia zdobyła srebrny medal.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Klaudii kolejnych sukcesów!
Zaproszenie do składania ofert na dostawę żywności
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie zaprasza do składania ofert na dostawę produktów spożywczych do stołówki szkolnej.
Miejsce i termin składania ofert:
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma
w Kościanie, ul. Wyzwolenia 24
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 grudnia 2020 r. do godz. 14:00.
Izabela Korzeniowska
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z książką dla dzieci z oddziałów „0”. Mali czytelnicy z ochotą wysłuchali opowiadania Ciary Flood pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów”, którego głównym bohaterem jest niesforny miś. Słuchacze aktywnie włączali się do pogadanki nawiązującej do opowiadania. Celem spotkania było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do sięgania po książkę oraz zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie przyjaźni, która w życiu każdego człowieka stanowi istotną wartość. Zajęcia przeplatane były elementami języka angielskiego, którego dzieci uczą się na co dzień.
Czytanie książek to radość, która sprawia, że nawet w pochmurny dzień możemy poczuć promienie słońca na naszych twarzach. Na kolejne spotkanie z okazji Światowego Dnia Misia zapraszamy za rok!
1
„Dlaczego warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta?” spotkanie on-line z uczniami klas 1 i 2
W listopadzie 2020r. uczniowie klas 1 i 2 uczestniczyli w zajęciach on-line na temat „Dlaczego warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta?”, które przeprowadziła pani Marta Krotkiewska. Dzieci z pomocą nauczyciela podjęły próbę zdefiniowania życzliwości oraz aktywnie przedstawiały przykłady jej okazywania w różnych codziennych sytuacjach. Przypomnieliśmy sobie, że nie opuszczamy kolegów i koleżanek w potrzebie, którzy proszą nas o pomoc. Pamiętamy o osobach starszych i chorych pomagając im na przykład w zrobieniu zakupów. Nie przepychamy się stojąc w grupie rówieśników, ale czekamy na naszą kolej. Nie skarżymy na siebie nawzajem. Przykłady okazywania sobie życzliwości i poprawnego zachowania przedstawione zostały dzieciom w krótkich zabawnych historyjkach napisanych w książce pt. „Bon ton czyli savoir vivre dla dzieci” Grzegorza Ksadepke, które zostały uczniom przeczytane. Zapamiętaliśmy, że życzliwości nie można kupić, ale warto okazywać ją każdemu człowiekowi, ponieważ to, co dajemy innym zawsze do nas wraca. Z życzliwością jest tak jak z Miłością – im więcej jej dajesz, tym więcej otrzymujesz.
Nasi uczniowie w konkursie "HackJunior"
W piątek 27 listopada trzech uczniów klasy VI d wzięło udział w konkursie „HackJunior”. W ramach konkursu uczestnicy mieli za zadanie stworzyć narzędzie edukacyjne (prezentację, makietę, program, matę edukacyjną lub inną pomoc dydaktyczną) z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii. Wraz z nauczycielką matematyki, która służyła im pomocą Katarzyną Borkowską, uczniowie postanowili zrobić prezentację w aplikacji genially w formie esscaperoom. Używali również narzędzi programu learningapps, które urozmaiciły przygotowane przez nich powtórki z matematyki. Pracy było dużo, ale satysfakcji jeszcze więcej. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i niestety nie udało nam się wygrać, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia i jesteśmy dumni z prac naszych uczniów. Gry, które powstały na konkurs możecie obejrzeć i sprawdzić swoją wiedzę w linkach poniżej. Życzymy miłej zabawy a uczestnikom konkursu sukcesów w przyszłości.
Szkoła pamięta...
Nauka zdalna w klasach I-III - poradnik MEN
Szanowni Państwo!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący edukacji zdalnej w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiałach zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem.
https://www.gov.pl/attachment/59b4c3f8-8a27-4b47-8f87-e5f80d14065c
https://www.gov.pl/attachment/8a5a17da-a7c6-49c2-8b42-e9f4089dba37
Zebrania z rodzicami 16 i 17 listopada 2020r.
Zebrania z rodzicami - 16.11.2020 - wych. klas IV-VI
spotkania na Teamsach – podsumowanie wyników ze szczególnym uwzględnieniem nauczania zdalnego
klasy IV – godz. 17.00
klasy V – godz. 17.30
klasy VI – godz. 18.00
klasy VII – godz. 18.30
klasy VIII – godz. 19.00
Zebrania z rodzicami - 17.11.2020 – wych. oddziałów przedszkolnych i klas I-III
spotkania na Teamsach
oddziały przedszkolne - podsumowanie diagnozy wstępnej- godz. 17.00
klasy I – 17.30
klasy II – 18.00
klasy III – 18.30
Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy. Link do filmu poniżej.
https://drive.google.com/file/d/1djc_Q0NRhV5iKk4IndwHNsW6-Mj94mNP/view?usp=sharing
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Uwaga Rodzice!
Informujemy, że, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. Prosimy o zgłoszenie ewentualnych potrzeb w tym zakresie do 8.11.2020 do godz. 12.00 za pośrednictwem i-dziennika (do sekretariatu) tylko i wyłącznie osoby do tego uprawnione.
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego