Brawa dla Oli!
Miło nam ogłosić, że Aleksandra Jazy zajęła II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Rysunkowym „Krew ratuje życie”.
Serdecznie gratulujemy!!!
#SzkołaPamięta
Drodzy Uczniowie,
zbliża się wyjątkowy czas świąt listopadowych. Zachęcamy do zadumy nad ofiarą, jaką złożyły dla nas poprzednie pokolenia. Zapal znicz poległym w walce o niepodległość naszego kraju. Zrób zdjęcie i umieść je na: https://padlet.com/lukmad69/szko-apami-ta-emgevywcgcst0jcc
Podpisz imieniem, nazwiskiem i klasą.
Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Aby przejść do stopnia rejonowego należało uzyskać minimum 28 punktów.
Wielkie kibicowanie!
W niedzielę 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kibicowaniu podczas Kościańskiego Półmaratonu. Strefę kibica mieliśmy na ul. Bączkowskiego, gdzie przy dziękach muzyki, przy użyciu łapek, garnków, kopystek, gwizdków , wuwuzeli i oczywiście głosu, który rozbrzmiewał, kiedy za zakrętem pojawiali się biegacze. Zrobiliśmy naprawdę dużo hałasu, a przy tym daliśmy biegaczom dużego „powera” na dokończenie biegu. Bardzo Wam dziękuję za super zabawę i do zobaczenia za rok.
Kościańska jesień nad Obrą - kolejny rajd za nami
25W sobotę 19 października grupa 80 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła na ostatni w tym roku kalendarzowym rajd pieszy. Trasa rajdu biegła ze Starego Bojanowa do Nietążkowa. Część trasy uczniowie pokonali żółtym szlakiem pieszym. Na trasie rajdu podziwialiśmy krajobraz Równiny Kościańskiej z dominującym typem krajobrazu rolniczego. W Nietążkowie mijaliśmy zabytkowy dworek pod dębem oraz przekroczyliśmy trasę kolei wąskotorowej łączącej Stare Bojanowo ze Śmiglem. Na trasie rajdu na uczestników jak zwykle czekały konkurencje i rajdowa grochówka. Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli w konkurencjach sprawnościowych i konkursie krajoznawczym. W konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajęła Amelia Smoczyk z klasy 8b, drugie miejsce Olaf Napierała z klasy 7c, trzecie miejsce Wiktor Będkowski z klasy 6b. W konkursie ringo pierwsze miejsce zdobył Aleksander Szymaniak z klasy 6b, drug
Quest o ks. Surzyńskim
Uczestnicy kółka historycznego wybrali się na krótką wyprawę po Kościanie, podczas której poznali bliżej ks. prałata dra Józefa Surzyńskiego – kapłana, kompozytora, społecznika, wielkiego patriotę. W trakcie wyprawy zwiedzili miejsca bezpośrednio z nim związane, jak również inne, te historycznie ważne, i nie tylko, w Kościanie.
Dzień Papieski w naszej szkole
16 października 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy 46. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i XXIV Dzień Papieski pod hasłem: ,,Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia’’. Nasza szkoła wspomniała nauczanie Papieża Polaka podczas audycji papieskiej. Zorganizowane zostały ,,podchody papieskie’’ dla naszych uczniów. Dużą radość sprawiło dzieciom odgadnięcie hasła ukrytego w zagadkach (w formie rebusów). Wszyscy uczniowie chętnie się bawili, a przy okazji poszerzyli wiedzę o Św. Janie Pawle II. W tym dniu zorganizowana została również ,,Cukiernia Papieska’’, gdzie można było zakupić smakowite babeczki upieczone przez Rodziców naszej społeczności szkolnej.
Dzień Poczty
2817 października klasa 5c wraz z wychowawczyniami Panią Martą Berger i Jolantą Cierniewską wybrała się na pocztę w Kościanie z okazji Dnia Poczty. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie poznali od kuchni tajniki pracy na poczcie. Przybijali okolicznościowy datownik, obejrzeli sortownie listów, przejechali się winda towarową oraz podejrzeli jak wygląda miejsce pracy listonosza. Pani,która oprowadzała, klasę przygotowała dla dzieci zadania np. poprawne zaadresowanie koperty czy stworzenie własnego znaczka. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek. Byl to bardzo przyjemnie spędzony czas.
SZKOLNE PODCHODY PAPIESKIE 16 – 18 PAŹDZIERNIKA 2024
Instrukcja „Podchodów Papieskich”:
-
Odszukaj w szkole 10 zagadek na kartkach ze smartfonami.
-
Rozwiąż rebusy od 1 do 10.
-
Rozwiązania zapisz na kartce wg wskazanych numerów.
-
Z zakreślonych na żółto liter ułóż hasło.
-
Kartkę z odpowiedziami i hasłem oddaj Pani od religii(do piątku, 18 października).
-
Spacer po Ostrowie Tumskim
Uczestnicy kółka historycznego wykorzystali wolny dzień od nauki i udali się do Poznania. Zwiedzili najstarszą część miasta, gdzie zaczęła się historia Poznania i Polski - Ostrów Tumski.
Czy lekcje geografii mogą być inspiracją dla pasjonata robotyki?
Jak się okazuje tak! Jakub Smoczyk z klasy 7c zainspirowany skamieniałością przewodnią ery paleozoicznej - trylobitem postanowił go wykonać. Kto poznał Jakuba wie, że gdy coś postanowi to dopnie swego.