Kolejny quest za nami
5W piątkowe popołudnie uczestnicy kółka historycznego rowerami udali się do Kopaszewa. Mieli okazję poznać historię tej miejscowości, zaznajomić się z dziejami jego mieszkańców oraz zwiedzić pałac, w którym gościł m.in. Adam Mickiewicz.
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Borkowskiej za dodatkową opiekę w czasie rajdu rowerowego.
Konkurs „Spacer po zdrowie”
Kochani, zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszym konkursie „Spacer po zdrowie”!
Celem jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wystarczy, że wyjdziecie na spacer i podzielicie się z nami „ selfie” z Waszej wędrówki.
📅 Termin: etap I; październik – listopad, etap II; styczeń – luty, etap III – marzec.🎁Nagrody: dla wszystkich uczestników, którzy wezmą udział w III etapach konkursu.👨Dla kogo: klasy IV – VIII.
Konkurs na LOGO Prezydencji Polski w Unii Europejskiej
8W związku ze zbliżającą się Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Panią Ministrę Edukacji Narodowej pt. „Polska na czele europejskiej rodziny”. Zadaniem uczniów i uczennic było opracowanie logo Prezydencji – znaku graficznego, który zdaniem młodzieży najtrafniej wyrazi pozycję i rolę Polski w Unii Europejskiej.
Europejski Dzień Języków w SP3
48W roku 2024/2025 Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego z okazji Europejskiego Dnia Języków. Klasy zostały przyozdobione ciekawostkami o językach europejskich. Uczniowie mogli dowiedzieć się ile jest tych języków, które z nich są najtrudniejsze, a które najłatwiejsze, z jakiego języka pochodzi słowo „alfabet”, ile słów trzeba opanować by perfekcyjnie mówić po holendersku, w ilu krajach oficjalnym językiem jest język angielski, czy można mówić w języku portugalskim w Chinach, z czego tak właściwie składa się „komunikacja” , czy też ile godzin… wynosi rekord Guinnessa w mówieniu non stop? A co ważniejsze, uczniowie mieli również sposobność posłuchać brzmienia danych języków europejskich.
Nasze sreberka!
26 września w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza reprezentacja dziewczynek, zarówno w kategorii dzieci, jak i młodzieży szkolnej zajęła wspaniałe drugie miejsce, ulegając tylko zawodniczkom ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Dziewczynkom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Udział naszych uczniów w Mistrzostwach Miasta Kościana w sztafetowych biegach przełajowych
W dniu dzisiejszym chłopcy naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Miasta Kościana w sztafetowych biegach Przełajowych w dwóch kategoriach wiekowych Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
W Igrzyskach Dzieci zajęli IIIm. Skład : Szumnarski Jan 6d, Urbański Samuel 6d, Brylinski Antoni 6b, Szymaniak Aleksander 6b, Stanisławiak Adam 6c, Poprawski Szymon 6c, Matuszak Dorian 6c.
Dobra zabawa
1125 września w naszej szkole miało miejsce wydarzenie sportowe pod nazwą Extremerun. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wybranych konkurencjach pięcioboju nowoczesnego, na torze przeszkód i na strzelnicy. Nad bezpiecznym i prawidłowym przebiegiem zajęć czuwali żołnierze z WCR Leszno oraz organizator Stowarzyszenie Klub Sportowy Ex Team. Każdy uczestnik otrzymał medal i wodę.
Udział naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu w festiwalu sztafet!
W dniu dzisiejszym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Festiwalu sztafet.
Wyniki: Igrzyska dzieci :4x100m VIIm. Bryliński Antoni 6b, Szymaniak Aleksander 6b, Stanisławiak Adam 6c, Walenciak Szymon 6c.
Szwedzka: IVm Urbański Samuel 6d, Szumnarski Jan 6d, Kubicki Mikołaj 6d, Kubicki Krzysztof 6d, Kostrzewa Oliwier 6d.
Udział naszych uczennic w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego!
W dniu 23.09.2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w Zawodach Powiatowych.
X miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w sztafecie 4×100 dziewcząt. Skład Aleksandra Piatkowska 5a, Anhelina Berezowska 5a, Michalina Ilmer 5d, Zofia Olejnik 6c.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w sztafecie szwedzkiej dziewcząt. Skład Zofia Schwarz 6b, Oliwia Wasielewska 6d, Antonina Niewola 6d, Warwara Marketan 6c.
Pierwszy rajd w tym roku szkolnym za nami
6W sobotę liczna grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w rajdzie pieszym PTTK im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Podczas rajdu uczestnicy podziwiali krajobraz parku, rozpoznawali i nazywali gatunki roślin napotykanych na trasie. Na mecie na uczestników jak zawsze czekały pyszna grochówka i konkurencje. Bezkonkurencyjni okazaliśmy się w dwóch spośród nich zajmując wszystkie miejsca na podium. Konkurs krajoznawczy to już nasza specjalność :) pierwsze miejsce w nim zajął Wiktor Będkowski z klasy 6b, drugie Amelia Smoczyk z klasy 8b, a trzecie Olaf Napierała z klasy 7c. Kolejną konkurencją w której dominowaliśmy była lotka starszych tutaj pierwsze miejsce zdobył Szymon Gabryelski z klasy 7c, drugie Amelia Smoczyk z klasy 8b a trzecie Kacper Silski. W konkurencji Ringo na podium stanęli Alan Wolski z klasy 8d oraz Pani Karolina Misiurna. Natomiast Aleksandra Krupa z klasy 8d wraz z A
Zaproszenie do udziału w XIX Olimpiadzie Informatycznej Juniorów!
Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do Pani Katarzyny Borkowskiej do 26 września.
Nowy rok, nowe wyzwania
Kółko historyczne wznowiło swoją działalność questem - Powstańczy Kościan. W czasie wędrówki po miejscach wydarzeń powstania wielkopolskiego uczestnicy rozwiązywali zadania i zagadki. Cel został osiągnięty i skrzynia z pieczęcią została odnaleziona.
Koduj z gigantami!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania w ramach 15. edycji akcji „Koduj z Gigantami”. Wydarzenie, podobnie jak w poprzednich edycjach, zostało objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz prezydentów polskich miast. Miasta, w województwie wielkopolskim, których włodarze objęli patronat nad wydarzeniem: Piła, Poznań, Konin.
Międzynarodowy Dzień Kropki
1213 września uczniowie klasy 5c wraz z wychowawczyniami obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Podczas zajęć uczniowie poznali historię powstania tego święta, a następnie w grupach rozwiązywali zagadki związane z „Dniem Kropki”. Główną atrakcją dla uczniów było projektowanie koszulek, gdzie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Zabawa była udana :)
Stworzenie świata inaczej
Czy można tak przedstawić akt stworzenia,żeby zainteresować wszystkich? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Tomek Lichy z VIIb znalazł na to sposób. Oto efekty jego pracy na języku polskim.
Szkoły pełne talentów 3
Nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów". Za zakupy w Lidlu otrzymają Państwo talenciaki, które przybliżają naszą Szkołę do wygrania cennych nagród.
Talenciaki można skanować samodzielnie lub wrzucać do specjalnych granatowych pudełek w szkole (znajdują się one przy wejściu głównym i w świetlicy).