• Szkoła w ruchu - Turniej klas IV

Pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar 5)

W okresie od stycznia do marca 2014 roku odbył się cykl turniejów sportowych o mistrzostwo szkoły  dla uczniów klas IV naszej szkoły. Zajęcia przeprowadzono na szkolnej sali gimnastycznej w czasie wolnym od lekcji. 30 stycznia dziewczynki rywalizowały ze sobą w turnieju rzucanki siatkarskiej, 20 lutego odbył się turniej mini piłki ręcznej dla chłopców, a 6 marca również dla chłopców turniej w halową piłkę nożną.

Każda klasa wystawiła swoją reprezentację. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych.

Celem rozgrywek było świadome spędzanie czasu wolnego z dala od komputera, telewizora i różnych zagrożeń dnia codziennego. Dzieci poznały alternatywne formy spędzania czasu wolnego i zasady dbałości o własne zdrowie i higienę osobistą. Nauczyły się stosować do zasad ,,fair play”, przyjmować z pokorą porażkę, cieszyć się we właściwy sposób ze zwycięstwa.