• Szkoła w ruchu - Turniej w Wągrowcu

• W dniach 31.01-02.02.2014r. zespół chłopców (rocznik 2001)SP 3 w Kościanie wziął udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza i Starosty Wągrowieckiego.

W turnieju brało udział 28 zespołów z całego kraju w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii chłopców było 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie B rywalizował SP 3 Kościan, UKS SP 48 Bydgoszcz, MUKS Płock, SP 18 Koszalin, UKS Orlik Świebodzin.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

X m. UKS SP 48 Bydgoszcz I

IX m. SP 16 Płock

VIII m. MKS Sambor Tczew

VII m. KASZTELAN Gołańcz

VI m. SP 3  Kościan

V m. UKS Orlik Świebodzin

IV m. SP 18 Koszalin

III m. UKS SP 48 Bydgoszcz II

II m. MUKS Płock

I m. SKS Orlik Brzeg

W trakcie turnieju zawodnicy wraz trenerem Tomaszem Frąckowiakiem oglądali zmagania

I ligi piłki ręcznej mężczyzn Nielby Wągrowiec z Wybrzeżem Gdańsk, oraz wypoczywali w Wągrowieckim  Aqwa parku.

Celem turnieju było doskonalenie umiejętności gry w piłkę ręczną, , rozwijanie cech takich jak współpraca, waleczność, współzawodnictwo sportowe. Byl to czas podczas wolny od zajęć szkolnych spędzony na aktywności fizycznej.