O mnie
Jestem nauczycielem matematyki. Pracuję w tej szkole od jej powstania czyli od roku 1985. W roku szkolnym 2015/2016 uczę matematyki w klasach 5d,6d,IIGa, IIIGb i IIIGd.
Jestem wychowawcą klasy IIIGd.
Wymagania niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych
i rocznych ocen klasyfikacyjnych wynikających z realizowanego programu
z matematyki - rok szk. 2015/2016
- Uczeń może być oceniany za pomocą odpowiedzi ustnych lub prac pisemnych oraz otrzymuje informację o swoich osiągnięciach edukacyjnych pomagających w uczeniu się, poprzez wskazanie, co uczeń robi dobrze. co i jak wymaga poprawy oraz jak powinien dalej się uczyć.
- Formy prac pisemnych:
- kartkówka (materiał z trzech ostatnich lekcji)
- sprawdzian (materiał z większej partii materiału)
- zadanie klasowe (materiał z całego działu)
- Kartkówki nie wymagają wcześniejszego podania terminu – nie ma możliwości poprawy.
- Sprawdziany i klasówki nauczyciel zapowiada wcześniej (klasówki – tydzień przed pracą klasową).
- Prace klasowe są obowiązkowe. Jeżeli z przyczyn losowych uczeń nie może jej napisać z całą klasą, to powinien to uczynić w terminie dwutygodniowym od rozdania prac.
- Poprawa sprawdzianu lub pracy klasowej jest możliwa. Powinna się ona odbywać poza lekcjami matematyki, w ciągu dwóch tygodni od rozdania prac. Możliwość poprawy ma tylko uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną lub dopuszczającą.
- Jeżeli uczeń z poprawy otrzyma ocenę wyższą, to do jego konta dopisujemy tę ocenę. Jeżeli otrzyma ocenę niższą od pierwotnej, to również jest ona dopisywana.
- Na koniec semestru nie przewiduje się sprawdzianu końcowego.
- Brak zeszytu ćwiczeń, zeszytu przedmiotowego, podręcznika, przyrządów geometrycznych itp. kosztuje ucznia „minus”. Trzy „minusy” = nagana do zeszytu uwag..
- Za brak zadania domowego uczeń otrzymuje „minus”: trzy pierwsze „minusy” = ocena niedostateczna. Każdy następny „minus” (czwarty, piąty itd.) to też ocena niedostateczna.
- Aktywny udział w lekcji jest premiowany „plusem” lub oceną. Trzy „plusy” = ocena bardzo dobra.
- Zadania dodatkowe, o zwiększonym stopniu trudności są premiowane „plusem” lub oceną. Trzy „plusy” = ocena bardzo dobra.
- Kartkówki i sprawdziany uczeń otrzymuje do domu. Prace klasowe uczeń otrzymuje do wglądu w klasie. Rodzice mogą obejrzeć pracę klasową w szkole na zebraniach z rodzicami, konsultacjach lub spotkaniach z nauczycielem matematyki.
- Uczeń ma obowiązek wpisania oceny do dzienniczka ucznia, a ocenę z pracy klasowej dodatkowo w zeszycie przedmiotowym. Nauczyciel informuje rodziców o postępach ucznia w nauce na zebraniach z rodzicami, dniach otwartych lub indywidualnych spotkaniach rodziców z nauczycielem.
- Na ocenę semestralną wpływają: wiadomości i umiejętności, systematyczność, aktywność uczn. i rytmiczność odrabiania prac domowych. Uczeń powinien zaliczyć wszystkie prace klasowe na ocenę pozytywną..
- Zasady oceniania prac pisemnych (sprawdziany i prace klasowe) :
0% - 34%
niedostateczny
powyżej 34% - 49%
dopuszczający
powyżej 49% - 74%
dostateczny
powyżej 74% - 89%
dobry
powyżej 89% - 98%
bardzo dobry
powyżej 98% - 100%
celujący
0% - 24%
niedostateczny
powyżej 24% - 44%
dopuszczający
powyżej 44% - 74%
dostateczny
powyżej 74% - 89%
dobry
powyżej 89% - 98%
bardzo dobry
powyżej 98% - 100%
celujący
Punktacja przy obniżonych kryteriach:
- Uczeń z kartkówek otrzymuje oceny według kryteriów punktu 16 , z wyjątkiem oceny celującej, która łączy się z oceną bardzo dobrą ( powyżej 89% do 100%).
- Ponadto dla uczniów o obniżonych kryteriach nauczania z matematyki stosujemy:
- obniżoną punktację na poszczególne oceny (w punkcie 16),
- wydłużony czas pisania kartkówek i sprawdzianów trwających krócej niż godzina lekcyjna,
- w pracach klasowych wskazanie zadań, które sprawdzają umiejętności na poziomie podstawowym.
- Uczniowie wytypowani przez nauczyciela do uczęszczania na wyrównywanie wiedzy z matematyki, mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach. Swoją nieobecność muszą usprawiedliwić pisemnie u nauczyciela prowadzącego zajęcia.