Zapraszamy do udziału w rajdzie pieszym PTTK, który odbędzie się już 26 kwietnia. Zapisy do 15 kwietnia z wpłatą 15 zł u p. Katarzyna Główczak.
Szczegółowe informacje w regulaminie.
Zapraszamy do udziału w rajdzie pieszym PTTK, który odbędzie się już 26 kwietnia. Zapisy do 15 kwietnia z wpłatą 15 zł u p. Katarzyna Główczak.
Szczegółowe informacje w regulaminie.
Jak wiadomo 1 kwietnia obchodzimy PRIMA APRILIS. Jest to świetna okazja do tego, by zrobić psikusa i przyjść do szkoły w piżamie lub w makijażu. Dlatego uczniowie klas 1 – 3 bardzo chętnie skorzystali z tej możliwości i zaprezentowali się w pięknie pomalowanych twarzach oraz pokazali, jak świetnie można wyglądać w piżamie. Pamiętajmy, że radość i uśmiech na twarzach dzieci nie tylko w tym dniu są bardzo ważne.
Dziękujemy za świetną zabawę i super stroje!
W dniu 31 marca w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Reprezentacja dziewczynek naszej szkoły w swojej kategorii wiekowej w pięknym stylu pokonała zawodniczki ze szkół nr 4 i nr 1 zdobywając zasłużenie złote medale.
Dziewczęta będą reprezentować nasze miasto w zawodach powiatowych, które odbędą się we wtorek 8 kwietnia.
Skład naszych ,,Złotek"- Zosia Schwarz 6b, Zosia Olejnik 6c, Ola Piątkowska 5a, Ania Kłysz 5c, Martyna Jurga 6a, Antosia Niewola 6a.
Zawodniczkom serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
Opiekun Beata Stasińska
Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 5c przygotowali wyjątkowy film edukacyjny. Opowiadają w nim, czym jest autyzm, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby w spektrum oraz obalają najczęstsze mity związane z tym zagadnieniem. Przede wszystkim jednak przypominają, jak ważne jest wsparcie, empatia i zrozumienie dla osób z autyzmem.
Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i zachęcamy do obejrzenia materiału.
Dnia 28 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Co dwie głowy to nie jedna". W konkursie wzięło udział 19 szkół z powiatu kościańskiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu uczniów w rozwijanie swoich umiejętności matematycznych.
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązywać różnorodne łamigłówki matematyczne oraz wypełnić test, który sprawdzał ich wiedzę i umiejętności w zakresie matematyki. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich zdolności, a także do współpracy w parach, co było głównym założeniem wydarzenia.
Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Fikert i Grzegorz Gabryelski, którzy wykazali się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnością pracy w zespole, co zaowocowało zdobyciem III miejsca.
Gratulujemy Wojciechowi i Grzegorzowi wspaniałego wyniku oraz życzymy im dalszych sukcesów w przyszłych konkursach. Mamy nadzieję, że ich przykład zainspiruje innych do podejmowania wyzwań i rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie nauk ścisłych.
W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole kościańskich artystów. Panią Ewę Michalewicz, która maluje w nurcie abstrakcji oraz pana Marcina Michalewicza tworzącego obrazy z pogranicza surrealizmu, realizmu fantastycznego i fantastyki.
Uczniowie obejrzeli oryginalne dzieła artystów, utrwalili pojęcie abstrakcji w malarstwie.
Poznaliśmy ludzi z pasją i pozytywną energią, która zaraża i motywuje do rozwoju własnej twórczości.
Serdecznie dziękujemy za czas nam poświęcony.
26 marca w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Geograficzny. Tematem przewodnim była Afryka. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością środowiska przyrodniczego "czarnego lądu" ale również przybliżyć sobie wiedzę na temat pięcioletniej podróży Kazimierza Nowaka po Afryce. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Łukasz Kordusiak zdobył pierwsze miejsce. Na drugim miejscu na podium stanął Władysław Jóźwiak ze szkoły podstawowej w Czaczu, a trzecie miejsce przypadło uczniowi kościańskiej "czwórki" Mateuszowi Kaczmarkowi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny konkurs już za rok.
Dziękujemy za wsparcie konkursu sponsorom nagród wśród których znaleźli się:
Gmina Miejska Kościan
Gmina Kościan
Powiat Kościański
Gmina Krzywiń
Gmina Czempiń
Wodociągi kościańskie
Uczniowie nasze szkoły Weronika Stasiak, Amelia Kossowska, Natan Zawartowski reprezentowali naszą szkołę na konkursie. Wykazali się dużym zaangażowaniem i włożyli dużo pracy w przygotowania. Zajęli mocne V miejsce na 14 biorących udział szkół.
Opiekun: Monika Kózka
W Muzeum Regionalnym w Kościanie wystawione zostały prace Stefana Becha, kościańskiego artysty, grafika i malarza. Można podziwiać drzeworyty, linoryty, litografie, akwarele oraz obrazy olejne. Klasa VI b już była i bardzo poleca.
W dniu 20 marca 2025r.odbyły się w naszej szkole eliminacje do Powiatowego konkursu "Omnibus" Wiem... prawie wszystko? dla uczniów klas drugich. Przystąpiło do nich po 2 lub 3 przedstawicieli z każdej klasy drugiej, którzy mieli do rozwiązania test. Pytania dotyczyły dziedzin z zakresu np. przyrody, matematyki i informatyki, geografii, muzyki, sztuki, historii i j. polskiego. Największą ilość punktów zdobył Tymon Bartyzel z kl. 2b i Julia Grzegorek również z klasy 2b. Uczniowi ci będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie,, Omnibus,, Wiem... prawie wszystko? dla klas drugich, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Trzymamy kciuki i życzymy szczęścia w dalszych zmaganiach.
Więcej informacji u koordynatorek konkursu: Pani Marty Pol (klasy I-IV) i Pani Katarzyny Główczak (klasy V-VIII). Zapraszamy serdeczne do udziału!
Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca – data ta symbolizuje obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze.
W naszej szkole z tej okazji przeprowadzono krótkie zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie poznali najważniejsze informacje o zespole Downa i dowiedzieli się, jak wspierać osoby dotknięte tą wadą genetyczną. Następnie społeczność szkolna w geście solidarności założyła kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące niedopasowanie genotypowe i społeczne, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Uczniowie własnoręcznie ozdobili skarpetki i wyeksponowali je na gazetce, tworząc barwną wystawę zachęcającą do akceptacji i zrozumienia.
Celem tych działań było nie tylko okazanie wsparcia, lecz także zwiększenie świadomości społecznej i przełamywanie stereotypów. Szacuje się, że w Polsce żyje około 60 tysięcy osób z zespołem Downa, które szczególnie potrzebują naszej otwartości, zrozumienia i życzliwej postawy. Dzięki podobnym inicjatywom uczymy się wspólnie empatii, integracji oraz wzajemnego szacunku.
Uczestnicy kółka historycznego udali się do Czempinia, aby zapoznać się z historią miasta w formie questu. Z powodzeniem rozwiązali wszystkie zadania i zagadki, docierając na końcu do skrzyni skarbów z pieczęcią.
Klocki należą do najczęściej używanych zabawek przez dzieci. Są ulubionym materiałem do zabawy i budowania przestrzeni wokół. Inspirują do konstruowania domków dla miśków i lalek, czy budowania zwierząt, robotów, statków…
W naszej szkole już po raz drugi zorganizowany został konkurs konstrukcyjny. Tym razem dzieci musiały zbudować najładniejsze zwierzę z klocków. Wyobraźnia dziecięca i tym razem nie zawiodła, spod rąk naszych małych konstruktorów wyszły cuda.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok w kolejnym konkursie „klockowym” ;-)
Powered by aSc EduPage