• ZAJĘCIA W BIBLIOTECE „ANGIELSKI NA WESOŁO”

        • 23 marca odbyły się w naszej bibliotece zajęcia języka angielskiego dla zainteresowanej grupy uczniów młodszych klas. Przypomnieliśmy sobie między innymi nazwy niektórych przedmiotów w naszym otoczeniu takich jak: a skateboard (deskorolka), a doll (lalka), a teddy bear (miś), a guitar (gitara), a ball (piłka)... Każde dziecko wykonało plakat, na którym narysowało i podpisało w języku obcym dany przedmiot. Śpiewaliśmy piosenkę i nauczyliśmy się rymowanki w języku angielskim. Inspiracją do nauki stała się nasza ulubiona obrazkowa książka ze zbiorów bibliotecznych pt. „Dzieci uczą się angielskiego”. Okazuje się, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudnym przymusem, ale jest radosne i przyjemne. Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć w bibliotece :-)

        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • 21 marca w szkole obchodziliśmy dwa święta. Pierwszy Dzień Wiosny, który uczniowie uczcili kolorowymi ubraniami i bukietami z kwiatów. Drugim był Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary” jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21.

        • "Żegnaj zimo! Witaj, wiosno!"

        • 21 marca wszystkie klasy pierwsze przywitały WIOSNĘ. Z tej okazji wybraliśmy się na wiosenny pochód w okolicy szkoły. Nie zapomnieliśmy o pięknie przystrojonych gaikach, kwiatach, kolorowych ubraniach. Szliśmy z piosenką na ustach i z radością wołaliśmy: "Żegnaj zimo! Witaj, wiosno!". Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna na dobre się u nas rozgości.

        • Dzień Kolorowej Skarpetki w klasie 2a

        •  20 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa klasa 2a gościła podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Pomocy w Kościanie. Zaproszeni goście przygotowali skarpetkowe warsztaty, a uczniowie wzięli w nich aktywny i twórczy udział. Ideą tego spotkania było zwrócenie uwagi na osoby z zespołem Downa, ich potrzeby oraz pogłębianie wrażliwości i otwartości na osoby niepełnosprawne. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani skarpetkowymi ciasteczkami.

          Życzymy Wszystkim, aby Dzień Kolorowej Skarpetki był radosny i barwny.

        • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

        • W dniach od piętnastego marca do dwudziestego marca,  z okazji obchodów irlandzkiego święta – Dnia Świętego Patryka, uczniowie klas 4-8 mieli szanse pochwalić się swoim kulinarnym talentem. Było smacznie, wesoło, kreatywnie, zdrowo, a przede wszystkim kolorowo. Kolory nie mogły być przypadkowe, w naszej szkolnej edycji MasterChef Junior królowały: zieleń, biel i pomarańcz, czyli barwy narodowe Irlandii. Podczas konsumpcji przyrządzonych potraw był również czas na irlandzkie legendy oraz krótką prezentację najważniejszych faktów z życia Świętego Patryka oraz podstawowych informacji dotyczących Irlandii.

        • Vb na wycieczce

        • Klasa Vb wzięła udział w wycieczce do Jump Areny. Celem wyjazdu do stolicy Wielkopolski było zapoznanie uczniów z alternatywnymi formami aktywności ruchowej. Pobyt w Centrum Rozrywki rozpoczął się od spotkania z instruktorem, który przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę. Następnie każdy uczeń mógł dokonać samodzielnego wyboru, która forma rekreacji najbardziej mu odpowiada. Wybierać mogli spośród: trampolin sportowych, ścieżek akrobatycznych, basenów wypełnionych gąbkami, ścianek wspinaczkowych, parku linowego i wielu innych przyjemności. Taka forma spędzania czasu nie tylko dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń,  miała również walory zdrowotne.

        • ZAJĘCIA W BIBLIOTECE Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ODKRYJ ŚWIAT Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ” DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

        • W trzecim tygodniu marca 2023r. biblioteka szkolna gościła czwartoklasistów. Na moment przenieśliśmy się z Nelą, bohaterką i współautorką książek z serii „Nela Mała Reporterka” w podróż do Oceanii. Usłyszeliśmy czytany przez autorkę fragment książki pt. „Nela na Wyspie Kangura”Czy kangury przychodzą na plażę? Dowiedzieliśmy się gdzie leży Wyspa Kangura, jakie zwierzęta zamieszkują to piękne miejsce, co ciekawego można tam zobaczyć i gdzie kangury mają swoje domy. Ponadto przypomnieliśmy sobie alfabet i przydatne zwroty w języku angielskim, które warto znać nie tylko podczas podróżowania, takie jak między innymi: Do you speak English?, How do you get to the nearest railway station?, How far is it from here to the airport? Zajęcia w bibliotece potwierdziły, że czytanie książek jest przyjemne, rozbudza w nas chęć poznawania ciekawych zakątków świata, ubogaca język i sprawia, że potrafimy dobrze spędzić wspólnie czas

        • ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA

        • Dnia 16 marca odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Kościanie Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „ W zaczarowanym świecie baśni Andersena”. Kierowany był dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytania wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich.

          Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali krzyżówkę, określali z jakiej baśni pochodził cytowany fragment. Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w eliminacjach szkolnych Lena Małyszek i Kornelia Ludwiczak uczennice klasy IIIb. Obydwie uczennice wykazały się dokładną znajomością baśni Andersena,  znakomitą umiejętnością szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi. Ogromne gratulacje dla Kornelii Ludwiczak za zajęcie III miejsca. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach literackich.

        • Światowy Dzień Chorego w naszej szkole

        • Światowy Dzień Chorego – jest obchodzony 11 lutego i ustanowiony został  przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku.

          Uczniowie naszej szkoły pamiętali o chorych.

          Przygotowali napisy i plakaty informujące o nadchodzącym dniu oraz zaznajamiające czytelnika z tematem choroby.

          Światowy Dzień Chorego stał się wspaniałą okazją by przygotować dla chorych z Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach kolorowe kartki wraz z życzeniami oraz zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Udział dzieci w takich przedsięwzięciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się dzieci z  klas I-VIII. Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością zdobiąc kartki z niesamowitą precyzją, każdemu przyświecał ten sam cel: wywołać uśmiech na twarzy chorego. Udało się! DZIĘKUJEMY!

        • Kangur Matematyczny w naszej szkole

        • Dnia 16 marca br. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Termin konkursu znakomicie wpisał się w szkolne obchody Dnia liczby Pi oraz w świętowanie Światowego Dnia Matematyki. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 22 uczniów z klas 4-8. Rozwiązywali oni zadania o różnym stopniu trudności, które były zróżnicowane w zależności od wieku uczestników: klasy 4 – poziom Maluch, klasy 5 i 6 poziom Beniamin i klasy 7 oraz 8 – poziom Kadet. Każdy z „zawodników” otrzymał upominek – układankę logiczną. Choć uczniowie zgodnie stwierdzili, że zadania do najłatwiejszych nie należały, to i tak mają nadzieję na wysoką punktację. A my, nauczyciele, szczerze wierzymy w ich możliwości i gratulujemy sukcesu, jakim był niewątpliwie już sam udział w konkursie. Czekamy także z niecierpliwością na wyniki!

        • Spotkanie promocyjne ZSP z Nietążkowa

        • W dniu 16.03.2023 r. odwiedziła nas Szkoła Ponadpodstawowa z Nietążkowa. Nauczyciele uczący w klasach mundurowych zachęcali naszych uczniów do przyjścia w ich mury szkolne. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację , zostali zapoznani z kierunkami, jakie w roku szkolnym 2023/2024 zostaną otwarte w Nietążkowie. Na koniec spotkania uczniowie mogli wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych i próbowali swoich sił, trzymając w rękach krzesiwo. Dziękujemy za przybycie i liczymy, że nasi uczniowie w przyszłym roku dostaną się do wymarzonych szkół.

        • Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień liczby Pi w naszej szkole

        • 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki i jednocześnie dzień liczby PI. Datę święta liczby PI wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, ponieważ data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty z ciekawostkami matematycznymi. Na lekcjach matematyki w tym dniu rozwiązywaliśmy zagadki logiczne, quizy, wyznaczaliśmy wartość liczby Pi. Wykonywane zadania sprawiły uczniom satysfakcję.

        • Dzień Motyli w bibliotece

        • 14 marca przypada Dzień Motyli. Z tej okazji grupa młodszych dzieci odwiedziła szkolną bibliotekę, aby bliżej poznać życie tych pięknych owadów. Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się skąd biorą się motyle, poznaliśmy cykle ich życia i odkryliśmy różnorodne gatunki motyli. Cennym źródłem ugruntowania naszej wiedzy o motylach okazała się książka pt. „Barwny Świat Motyli” Katarzyny Bajerowicz, która znajduje się w zbiorach naszej biblioteki. Każdy uczestnik miłego spotkania wykonał własnoręcznie motyla. Uwieńczeniem spotkania było wspólne pokolorowanie dużego papierowego motyla.

           

          Ciekawostki:

          - na świecie żyje ok. 150-170 tysięcy gatunków motyli dziennych i nocnych (ciem) i są one najliczniejszą grupą owadów zaraz po chrząszczach,

          - za najdłużej żyjącego uznaje się naszego polskiego cytrynka, który może przeżyć półtora roku (zimą hibernuje),

          - Danaus plexippus to gatunek motyla najdalej migrującego, który może pokonać odległość aż 3000 km, w czasie jesieni podróżuje z Kanady do Meksyku,

          - motyle wzbijają się do lotu, jeśli temperatura ich ciała wynosi co najmniej 86 stopni Celsjusza- to ponad dwa razy więcej niż temperatura człowieka,

          - w Brazylii żyje rzadki gatunek nocnego motyla, czyli ćmy Thysania agrippina, którego rozpiętość skrzydeł wynosi aż 30,8 cm,

          - warte odwiedzenia motylarnie (domy dla motyli) w Polsce znajdują się w: Niechorzu, Zakopanem, na Mazurach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Ustce.

           

        • Nasi uczniowie na podium!

        • 13.03.2023r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w piłce ręcznej chłopców. W Mistrzostwach wzięło 5 szkół z Leszna, Wolsztyna, Rawicza, Długie Stare oraz z Kościana. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce przegrywając tylko z SP 13 z Leszna.

          Skład drużyny: Kaczór Franciszek, Nowak Adam, Przybyła Antoni, Rajewski Jan, Nowaczyk Piotr, Olbiński Mikołaj, Kukowiecki Fabian, Piotrowski Jakub, Kulmajer Eryk, Duszak Miłosz

          opiekun Tomasz Frąckowiak

        • Damą być - selfie w kapeluszu

        • Tegoroczny Dzień Kobiet obchodziliśmy pod hasłem Damą być – selfie w kapeluszu. Dziewczynki, które przyszły w tym dniu w pięknych kolorowych nakryciach głowy, wzięły udział w konkursie. I miejsce otrzymała Khrystyna Darchych z klasy VI d, II – Antonina Niewola klasa IVd oraz Monika Borowiak Pawlik również z klasy IVd. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i rozweselili ten dzień, bardzo dziękujemy i składamy życzenia samych radosnych i kolorowych chwil z okazji Waszego święta.

        • Wyniki konkursu „Płyń z prądem – bądź EKO”.

        • W piątek 3 marca ogłoszono wyniki konkursu plastycznego

          „Płyń z prądem – bądź EKO”.

          W konkursie udział brali uczniowie z klas V tworząc rysunek linearny oraz klas VI i VII wykonując plakat.

          Nagrodzeni artyści:

          Zofia Pawlicka, Kaja Rydzewska, Leon Napierała – kategoria plakat

          Julia Langner, Zuzanna Kościańska, Julia Strugała – kategoria rysunek.

          Gratulujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie
      • (065) 512 12 34
        (065) 511 73 41
      • Kościan, ul. Wyzwolenia 24

        Poland
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/koscian/?logout=true
      • /ZS3/SkrytkaESP
    • Logowanie