Miło nam poinformować, że Łukasz Piotr Matyaszczyk z klasy IIIGb zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursu Fizycznego. Łukaszowi i opiekunowi - pani Hannie Nowak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Miło nam poinformować, że Łukasz Piotr Matyaszczyk z klasy IIIGb zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursu Fizycznego. Łukaszowi i opiekunowi - pani Hannie Nowak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotował zespół teatralny "Masło maślane" oraz chór Muza pod kierownictwem pani Marty Berger i Izabeli Woźniak.
(zdjęcia do obejrzenia w albumie)
Od ziarenka – do bochenka
Piekarnio-Cukiernia pana Mariana Kurasiaka była celem wycieczki uczniów klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Tadeusz.
Przed wejściem do zakładu piekarniczego, wszyscy musieli założyć białe fartuszki. Od progu pachniało już świeżym pieczywem. Na miejscu bardzo gorąco, ponieważ chleb i bułki potrzebują wysokiej temperatury do wypieku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem wypiekania chleba, bułek oraz pyz. Oglądali wielkie misy , w których wyrabia się ciasto. Nowoczesne maszyny, które formowały bułki, chleb, odważały ciasto, sortowały na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie! Dowiedzieliśmy się, że w nowoczesnych, zmechanizowanych piecach wypieka się dziennie około czterech tysięcy chlebów. Piekarnia pracuje cały czas, a zawód piekarza jest bardzo odpowiedzialny.
Wiele radości sprawiło wszystkim możliwość ugniatania ciasta i formowanie chleba według własnego pomysłu.
Zostaliśmy poczęstowani świeżym, pachnącym i chrupiącym chlebem. Smakował nam bardzo i chyba nigdy tak dobrego chleba nie jedliśmy, jak w piekarni. Co więcej, były też przygotowane dla dzieci kruche ciasteczka.
Wycieczka połączona z zajęciami była pouczająca i bardzo ciekawa.
W czwartek, 9 października, odbyło się pasowanie na gimnazjalistę. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Puszczykowie. Spacerując po pięknym parku poznali historię Głazu prof. Adama Wodziczki oraz Studni Napoleona. Podziwiali też objęte ścisłą ochroną Jezioro Kociołek. Po spacerze gimnazjaliści musieli wykazać się sprawnością fizyczną pokonując niełatwy tor przeszkód. Było przy tym dużo zabawy. Następnie wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie, które potwierdzili własnoręcznym podpisem. Każdy dostał słodki upominek. Kolejnym punktem imprezy było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólne zabawy sportowo-rekreacyjne. Warto podkreślić, że pogoda w tym dniu była przepiękna. Uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci czując się pełnoprawnymi gimnazjalistami. ( zdjęcia w galerii)
Szanowni Rodzice!
W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych „dopalaczami” pragniemy zwrócić uwagę na ten problem. Dodatkowe informacje na ten temat mogą Państwo uzyskać na następujących stronach internetowych:
www.kbpn.gov.pl/portal?id=112271
Dzisiaj, tj. 30.09.2014r., w naszej szkole wybieramy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Kandydują po dwie osoby z klasy. Nad przebiegiem czuwa komisja. Również ona podliczy głosy i ogłosi wyniki.
(zdjęcia do obejrzenia w albumie)
W poniedziałek 29 września w naszej szkole zorganizowano Europejski Dzień Języków, który obchodzony jest co roku 26 września w 45 krajach i służy promowaniu bogactwa językowego Europy.
W tym dniu klasy czwarte, piąte i szóste szkoły podstawowej uczestniczyły w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Annę Jakubowską i p. Agnieszkę Osman. Uczniowie dowiedzieli się ile jest języków na świecie oraz w samej Europie, jakie są rodziny języków oraz które języki uznawane są za najtrudniejsze na świecie. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali filmiki przedstawiające najtrudniejsze zdania w różnych językach czy obcokrajowców starających się mówić po polsku. Uczniowie dowiedzieli się, że Europejski Dzień Języków to nie tylko języki obce, ale też język migowy oraz polskie języki regionalne, czyli gwary.
Dzieci miały też kilka zadań do wykonania. Trzeba było rozpoznać, w jakim języku napisano krótkie zdania oraz jakie znaczenia w różnych językach ma ten sam wyraz – było trochę śmiechu i zabawy! Zdjęcia z prezentacji znajdują się w galerii.
Świat nie zna jeszcze ogromu ofiar poniesionych przez Polskę w tej walce. Doszczętnie zniszczenie stolicy, 5 milionów pomordowanych w obozach, kilka milionów „żywych trupów”, zrujnowanych psychicznie i fizycznie, miliony wywiezionych w głąb Rosji i rozproszonych po świecie, bezprzykładne spustoszenie gospodarcze – oto wkład Polski do tej wojny, przewyższający to, co złożyły na ołtarzu wspólnej sprawy wszystkie inne narody demokratyczne.
Polska ma zatem niezaprzeczalne prawo do szacunku i pomocy całej ludzkości cywilizowanej, stała się bowiem symbolem wierności sojuszom, bezkompromisowości i walczącej demokracji.
Testament Polski Walczącej, 1 lipca 1945 r.
Dzisiaj, tj. 26.09.2014, w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystościach wzięły udział klasy gimnazjalne. W prezentacji przygotowanej przez pana Artura Łabenskiego ukazane zostały etapy powstania konspiracyjnego państwa oraz jego funkcjonowanie i formy walki. Uczniowie mogli poznać postacie związane z tym okresem naszej historii oraz ich tragiczne losy po zakończeniu wojny i przejęciu władzy przez komunistów.
Cześć i chwała bohaterom!
(zdjęcia w albumie)
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się pokazy tańca towarzyskiego przygotowane przez szkołę tańca "Poezja". Występowali nasi uczniowie - Julia Wojdowska i Jakub Plackowski. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć czym różni się walc od rock&rolla.
(zdjęcia w albumie)
„Narodowe Czytanie”- akcja pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
8 września 2014 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej 3 lata temu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „ Narodowe Czytanie”. W tym roku w różnych miejscach naszego kraju, w różnych językach można było usłyszeć fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza. Nasza biblioteka starała się zachęcić uczniów gimnazjum do czytania tej polskiej powieści historycznej. Na kolejnych trzech lekcjach fragmenty „Pana Wołodyjowskiego” czytał uczeń klasy Iiga Tymoteusz Lis.
(zdjęcia w albumie)
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 nastąpi dnia 1 września 2014 r.
- dla szkoły podstawowej o godz. 9.00
- dla gimnazjum o godz. 10.30
(zdjęcia w albumie)
Rozstrzygnięty został przetarg na dowóz dzieci i młodzieży do i ze szkoły.
Szczegóły w załączniku.
ZAWIADOMIENIE_O_WYBORZE_OFERTY.doc
Uwaga!
Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kościanie
informuje, że Rada Pedagogiczna odbędzie się
dnia 27.08.2014 r. o godz. 10.00.
Uwaga!
Spotkanie adaptacyjne dla uczniów, którzy rozpoczną od września naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej, odbędzie się w piątek, tj. 29.08.2014 r. o godz. 10.00.
Serdecznie zapraszamy!
Uwaga!
Dzieci z oddziałów przedszkolnych zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się
w dniach 28 i 29.08.2014 r. w godz. 9.00-12.00.
Jednocześnie informujemy rodziców, że w oddziałach przedszkolnych dzieci korzystać będą z pakietu "Przygoda z uśmiechem" WSiP (prosimy o zakup całej teczki). Dziękujemy.
Zamawiający:
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3
64-000 Kościan, ul. Wyzwolenia 24
tel. 65/511-73-40, tel/fax. 65/512-12-34
na realizację zadania:
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży w dni nauki szkolnej
w terminie od 01.09.2014 r. do ostatniego dnia roku szkolnego 2014/2015.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 3
Izabela Korzeniowska
Zatwierdzono do użytku: ...............................................................................
( data, podpis i pieczątka zatwierdzającego)
1. Nazwa oraz adres Zamawiającego
Zamawiający:
64-000 Kościan, ul. Wyzwolenia 24
tel. 65/511-73-40, tel/fax. 65/512-12-34
2. Tryb udzielenia zamówienia.
Zapytanie ofertowe zgodnie z Regulamin udzielania zamówień publicznych, których wartość szacunkowa nie przekracza równowartości kwoty 30.000 euro z 12.03.2014r.
3. Opis przedmiotu zamówienia
Kod CPV (60000000– 8) usługi transportowe
c) dowóz - autokar 50 miejsc siedzących, podstawiony na ul. Wyzwolenia 24 o godz. 9:20 lub 10:10, trasa: ul. Wyzwolenia 24 - Osiedle Gurostwo - ul. Wyzwolenia24;
d) odwóz - autokar 50 miejsc siedzących, podstawiony na ul. Wyzwolenia 24 o godz. 12:40, trasa: ul. Wyzwolenia 24 - Osiedle Gurostwo - ul. Wyzwolenia 24;
e) odwóz - autokar 50 miejsc siedzących, podstawiony na ul. Wyzwolenia 24 o godz. 13:40, trasa: ul. Wyzwolenia 24 - Osiedle Gurostwo - ul. Wyzwolenia 24;
f) odwóz -autokar 50 miejsc siedzących, podstawiony na ul. Wyzwolenia 24 o godz. 14:40, trasa: ul. Wyzwolenia 24 - Osiedle Gurostwo - ul. Wyzwolenia 24;
g) odwóz -autokar 50 miejsc siedzących, podstawiony na ul. Wyzwolenia 24 o godz. 15:20, trasa: ul. Wyzwolenia 24 - Osiedle Gurostwo - ul. Wyzwolenia 24;
4. Termin wykonania zamówienia
5. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
Do składania ofert mogą przystąpić wszyscy zainteresowani wykonawcy, posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
Ocena spełnienia warunków będzie polegała na sprawdzeniu, czy wszystkie złożone przez Wykonawcę oświadczenia i dokumenty są zgodne z Zapytaniem Ofertowym (metoda ocen: spełnia – nie spełnia).
6. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału
w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu,
z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w składaniu ofert.
7. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych
8. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami
Dokonaną zmianę treści zapytania ofertowego przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano zapytanie ofertowe oraz zamieszcza na stronie internetowej zgodnie z wskazaniem w pkt. I Zapytania Ofertowego.
Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów, jak również pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert. O przedłużeniu terminu składania ofert, jeżeli będzie to niezbędne dla wprowadzenia w ofertach zmian wynikających z modyfikacji, zawiadomieni zostaną wszyscy wykonawcy, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieszczone na stronie internetowej. Wszelkie prawa i zobowiązania wykonawcy odnośnie wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi.
Irena Grześkiewicz tel. 65 512-12-34 w sprawach związanych z przedmiotem zamówienia
Małgorzata Ludwiczak tel. 65 512-12-34 w sprawach związanych z procedurą zapytania ofertowego.
10. Opis sposobu przygotowywania ofert.
A. Przygotowanie oferty
B. Oferta wspólna
W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, oferta tych wykonawców musi spełniać następujące warunki:
Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
W przypadku dokonania wyboru oferty wykonawcy występującego wspólnie przed przystąpieniem do zawarcia umowy o zamówienie publiczne przedłożona zostanie umowa regulującą współpracę wykonawców występujących wspólnie. Termin, na jaki została zawarta umowa wykonawców nie może być krótszy od terminu określonego na wykonanie zamówienia.
Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystej, zamkniętej kopercie/opakowaniu, w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert. Koperta/opakowanie zawierające ofertę winno być zaadresowane do zamawiającego na adres podany w punkcie 1 niniejszej specyfikacji i opatrzone napisem:
Zapytanie ofertowe na dowóz i odwóz dzieci i młodzieży w dni nauki szkolnej
w terminie od 1.09.2014 r. do ostatniego dnia roku szkolnego 2014/2015.
nie otwierać przed 20 sierpnia 2014 godzina 11:00
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z nienależytego oznakowania koperty/opakowania lub braku którejkolwiekz wymaganych informacji.
11. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
12. Opis sposobu obliczenia ceny.
13. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Oferta spełniająca wymagania Zapytania Ofertowego i zawierająca najniższą cenę otrzyma maksymalną liczbę punktów (100). Pozostałym oferentom, spełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio (proporcjonalnie) mniejsza liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.
Najniższa cena spośród oferowanych
-------------------------------------------------- x waga (100%) x 100 pkt
Cena oferty badanej
Za najkorzystniejszą uznana zostanie ta oferta, która uzyska najwyższą ilość punktów
14. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
15. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie Zapytania Ofertowego
a)zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy (m.in. zmian stawki VAT),
16. Koszty udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne
1) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
17. Postanowienia końcowe
Zasady udostępniania dokumentów
18 . Załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Numer 1. Wzór Formularza Ofertowego.
Numer 2. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
Numer 3. Wzór umowy
zalacznik_nr_1_-__formularz_ofertowy.doc
zalacznik_nr_2_-_oswiadczenie.doc
zalacznik_nr_3_-_UMOWA-wzor.doc
WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
I. Dofinansowanie zakupu podręczników będzie udzielane uczniom:
* rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II-III i VI szkoły
podstawowej, pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto,
* uczniom wymienionym w pkt.1 i 2 niespełniającym kryterium dochodowego pochodzącym z rodzin, w których występuje:
- ubóstwo;
- sieroctwo;
- bezdomność;
- bezrobocie;
- niepełnosprawność;
- długotrwała lub ciężka choroba;
- przemoc w rodzinie; potrzeba ochrony ofiar handlu ludźmi;
- potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności;
- bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa
domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych;
- trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej
status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą;
- trudność w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego;
- alkoholizm lub narkomania;
- zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa;
* bez względu na dochód uczniom:
- słabowidzącym;
- niesłyszącym;
- słabosłyszącym;
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim;
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym;
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją;
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera;
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z
niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej;
- posiadającym orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszczającym w roku szkolnym 2014/2015 do szkół podstawowych.
W roku szkolnym 2014/2015 z „Wyprawki szkolnej” zostali wyłączeni pierwszoklasiści
szkół podstawowych, którzy 1 września otrzymają rządowy podręcznik.
II. Tryb postępowania w sprawie udzielenia pomocy:
1. Termin składania wniosków: 10 września 2014r.
2. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów, a w uzasadnionych przypadkach zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów oświadczenie o wysokości dochodów.
W przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego kopia tego dokumentu.
3. Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
uświetniły występy uczniów klasy IIISP.
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej, którzy złożyli wniosek
do Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma -kandydaci
zamieszkali poza obwodem szkoły
Imię i nazwisko kandydata |
Chłapowska Weronika |
Gruszczyńska Patrycja |
Kaniewski Jędrzej |
Kordusiak Alicja |
Michalak Łukasz |
Mocek Marta |
Napierała Tomasz |
Olejnik Bartosz |
Orzałkiewicz Zuzanna |
Szubert Julia |
Powered by aSc EduPage