• BOOKCROSSING W NASZEJ SZKOLE. ZAPRASZAMY!

        • Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów i nauczycieli do przyłączenia się do akcji BOOKCROSSING w dniach od 20-29 kwietnia 2022r. . Polega ona na przyniesieniu do szkoły książki lub książek, które przeczytaliście i wymianie ich na inne. Akcja jest bezpłatna. Pamiętajcie jednak, że obowiązuje zasada wymiany „książka za książkę”.

          Przy czytelni znajdują się półki, na których po Wielkanocy możecie zostawić książki, których nie potrzebujecie. Być może ktoś chętnie je przeczyta? Zapraszamy!

        • Nasi na podium!

        • W dniu 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach piłki ręcznej  na szczeblu rejonowym zdobywając 3 miejsce. Dodać trzeba, iż nasi uczniowie grali o rok starszymi od siebie  kolegami. Skład zespołu: Kluczyk Konrad,  Rodzic Filip,  Nowak Adam, Karmelski Aleksander,  Smoczyk Michał,  Olbiński Mikołaj,  Jęsiek Cyprian,  Kaczór Franciszek,  Pawlak Daniel Leonarczyk Borys

          opiekun Tomasz Frąckowiak

        • PRZEDŚWIĄTECZNE SWOJSKIE KLIMATY W NASZEJ SZKOLE

        • W zabieganym przedświątecznym czasie w naszej szkole nie zabrakło wielkanocnych atrakcji. Złożyły się na nie: wizyta „specjalnych gości” – żywych kurcząt i kogutów oraz zajęcia biblioteczne pn Jak to z jajem było… dla uczniów klas pierwszych.

          W ferworze przedświątecznego zamieszania wieść o nich rozeszła się w szkole z prędkością światła. Podekscytowani uczniowie, w tym również najstarsi, mieli okazję dotknąć, porozmawiać o ich naturze oraz zastanowić się nad nurtującym nas często pytaniem: Co było pierwsze - jajo czy kura? W czasie specjalnie przygotowanych zajęć bibliotecznych dzieci dowiedziały się jak wyglądała Wielkanoc w Polsce dawniej oraz poznały jak wielką moc ma jajo. Ponadto dzieci z koła rękodzieła artystycznego „Kolorowa kwirlejka” i uczniowie kl. 3A we współpracy z panią Ewą Łagodzką przygotowali piękną wystawę świątecznych prac plastycznych „Wielkanocne inspiracje”, którą możemy podziwiać do Wielkanocy (na parterze szkoły, przy łączniku).

        • Świetnie pływamy!

        • W środę 30 marca  na kościańskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w pływaniu. Sztafeta złożona z uczniów  rocznika 2009 i młodsi zajęła I miejsce, a sztafeta rocznika 2007 i 2008 zajęła II miejsce. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali wysokie umiejętności pływackie.

          Składy sztafet 2009 i młodsi: Lena Mrozińska 6a, Gabriela Woźniak 7b, Paulina Soluch 7b, Amelia Kossowska 5b, Piotr Nowaczyk 7a, Jakub Nędzewicz 7b, Konrad Żurczak 7b, Maksymilian Piątkowski 7e,

          rocznik 2007 i 2008: Alicja Banaszak 8c, Klaudia Józefiak 8c, Jagienka Wolanin 8d, Maja Suchora 8a, Miłosz Duszak7a, Michał Smoczyk 8c, Adam Nowak 8c, Borys Leonarczyk 8c

          opiekun:Rafał Szatkowski

        • Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski!

        •  

          2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji klasa 2c wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „W cudownym świecie z Wami - Niebieskimi Motylami”. Projekt ma za zadanie budowanie świadomości społecznej na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu jest ważnym procesem w kształtowaniu pokoleń młodych, tolerancyjnych osób. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu potrzebują społecznej akceptacji. Im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie osobom ze spektrum funkcjonować w społeczeństwie.

          Cele projektu:

          - poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu,

          - kształtowanie właściwych postaw prospołecznych,

          - wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość,

          - aktywizacja dzieci i młodzieży sprzyjająca zrozumieniu emocji i uczuć i innych osób,

          - integracja zespołu klasowego i świetna zabawa.

          Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski!

        • PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURS CZYTELNICZEGO „SZKOLNI DETEKTYWI” dla UCZNIÓW KLAS 1-5

        • Dnia 29 marca 2022r. podczas długich przerw międzylekcyjnych odbył się w naszej bibliotece konkurs czytelniczy pn „Szkolni Detektywi”. Wzięło w nim udział 14 chętnych uczniów z klas 1-5. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu na temat serii książek szwedzkich autorów Helen Willis i Martina Widmarka pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci odpowiadały między innymi na pytania o przyrząd, którym posługują się bohaterowie książek, imię małpy z „Tajemnicy Cyrku”, nazwę miasta, z którego pochodzą tytułowi bohaterowie książek czy miejsce ogłaszania sukcesów detektywistycznych Lassego i Mai. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat serii książek. Wyłoniono następujących zwycięzców:                         

          I miejsce – ex aequo Maria Ruszkiewicz kl. 2A i Marcel Krzesiński kl. 5D,

          II miejsce- ex aequo Weronika Milczyńska kl. 3C i Emilia Ludwiczak kl. 3D,

          III miejsce- ex aequo Antonina Niewola kl. 2A, Wróblewski Franciszek kl. 2A i Zofia Olejnik kl. 3C.

          Zwycięzcy zostali nagrodzeni ciekawymi książkami o tematyce detektywistycznej, a każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek oraz dyplom. Gratulujemy!

        • Powiatowy Konkurs Recytatorski Dla Uczniów Klas Drugich pt. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”

        • Dnia 25 marca 2022 roku odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski Dla Uczniów Klas Drugich pt.: „W świecie wierszy Juliana Tuwima”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie. W konkursie udział wzięło dwudziestu dwóch uczestników z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Główne cele konkursu  to :popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów,  W tym roku finał konkursu podobnie jak w zeszłym roku odbył się zdalnie. Uczniowie wraz z opiekunami nadsyłali filmiki z recytacją wybranego wiersza, autorstwa Juliana Tuwima. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki , jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc : pierwszego, drugiego i trzeciego oraz 4 wyróżnień.

          Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:

           I miejsce: Maria Wróbel uczennica SP nr 3 z wierszem W aeroplanie, przygotowana przez panią Beatę Swinarską

          II miejsce: Małgorzata Flis uczennica SP w Racocie z wierszem Spóźniony słowik,

          przygotowana przez panią Dorotę Matysiak

          III miejsce: Bartosz Wower uczeń SP w Bronikowie z wierszem Cuda i dziwy, przygotowany przez panią Lucynę Stanek.

           Wyróżnienia:

          Julia Kukurenda uczennica SP nr 4 w Kościanie  z wierszem Mowa ptaków, przygotowana przez panią Ingę Kasprzak .

          Marcel Konieczny  uczeń SP w Wonieściu  z wierszem Okulary, przygotowany przez panią Magdalenę Zapłatę.

          Anna Kokowska uczennica SP 3 w Kościanie z wierszem Kotek, przygotowana przez panią Katarzynę Waldowską.

          Karol Brzeziński uczeń SP w Starej Przysiece Drugiej z wierszem W aeroplanie przygotowany przez panią Grażynę Szymkowiak.

          Uczestnicy konkursu otrzymają upominki oraz dyplomy a laureaci nagrody, które zostaną dostarczone do szkół.

          Wszystkim uczestnikom  oraz opiekunom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom składamy gratulacje i  życzymy dalszych sukcesów.

           Najszczersze podziękowania składamy również sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs, dzięki którym, dzieci mogą cieszyć się z upominków jakie otrzymały.

           

          I MIEJSCE MARIA WRÓBEL

          II MIEJSCE MAŁGORZATA FLIS

          III MIEJSCE BARTOSZ WOWER

          WYRÓŻNIENIA

        • ZAPROSZENIE

        • Biblioteka szkolna zaprasza zainteresowanych uczniów na wystawę (przy bibliotece):

          "Wrzuć na luz!, czyli pozytywne myśli w trzech językach, które warto zapamiętać". Wystawa będzie trwała od 28 marca do 1 kwietnia 2022r. . Serdecznie zapraszamy!

        • DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA WYSTAWA PRZY BIBLIOTECE oraz KONKURS CZYTELNICZY dla UCZNIÓW kl. 7-8 „WĘDRÓWKA PEWNEGO HOBBITA”

        • 25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla uczniów wystawę o J. R. Tolkienie oraz dorobek literacki jego życia. Poznaliśmy ciekawą biografię Tolkiena i treść książki pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Odważni uczniowie podjęli trudne wyzwanie jakim było przetłumaczenie wybranych zdań „Hobbita…” z oryginalnej wersji anglojęzycznej na język polski. Ponadto zainteresowani uczniowie klas 7-8 wzięli udział w krzyżówkowym konkursie czytelniczym pt. „Wędrówka Pewnego Hobbita”. Mogli wykazać się znajomością treści książki Tolkiena. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek. Dziękujemy za udział.        

        • Wiosna w SP3!!!

        • „Wiosna - cieplejszy wieje wiatr

          Wiosna - znów nam ubyło lat

          Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy

          Śpiewa skowronek nad nami

          Drzewa strzeliły pąkami

          Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty…”

                                    M. Bobrowski (Skaldowie)

          21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić dzień swoim koleżankom i kolegom i przygotował kilka atrakcji.

          Po pierwsze, uczniowie mogli zaszaleć i przyjść do szkoły przebranym za co tylko chcieli. I tak wśród uczniów zdominowało piżamowo-szlafrokowe szaleństwo, były także Panie Wiosny, ubrania tył na przód czy też kolorowe nakrycia głów. Wybrano również najbardziej oryginalne przebranie - zwycięzcą został Leon Napierała z kl 6a. 

          Ponadto, zorganizowano klasowe podchody, które polegały na odszukaniu jak największej ilości kwiatków oraz rozwiązaniu zagadek ukrytych w całej szkole. Zwycięską klasą, która uzyskała największą ilość punktów została klasa 7b. Zwycięzcy otrzymali nagrodę.

          Samorząd przypomniał uczniom, że 21 marca, to również Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa lub „Dzień kolorowej skarpetki”. Wiemy, że jesteśmy szkołą integracyjną – mieliśmy, mamy i zapewne będziemy mieć takie koleżanki i kolegów wśród nas. Chcąc pokazać, naszą tolerancję samorząd zaproponował by tego dnia założyć różnokolorowe skarpetki. Uczniowie uczynili to z największą przyjemnością.

          Szkoda, że następny Pierwszy Dzień Wiosny dopiero za rok!

        • Mamy kolejne medale w grach zespołowych

        • 15 marca w Szkole Podstawowej w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

          Miasto Kościan zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców reprezentowały drużyny z naszej szkoły.

          Możemy się pochwalić kolejnymi sukcesami. Dziewczynki zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Kościańskiego, a chłopcy zostali Mistrzami Powiatu Kościańskiego w Piłce Ręcznej i będą gospodarzami Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego w tej dyscyplinie.

          Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów, a chłopcom życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

          Skład naszych drużyn: dziewczynki – Budzyń Klaudia- bramkarz, Józefiak Klaudia, Kasińska Wiktoria, Wilczarska Agata, Banaszczak Alicja, Kaczor Aleksandra, Plackowska Marta, Kossowska Sandra, Kuciak Wiktoria, Chęcińska Anna, Marcinkowska Michalina i Adamczak Wiktoria.

          Opiekun: Beata Stasińska

          Chłopcy: Rodzic Filip- bramkarz, Karmelski Aleksander, Smoczyk Michał, Nowak Adam, Jesięk Cyprian, Kaczór Franciszek, Pawlak Daniel, Kluczyk Konrad, Olbiński Mikołaj, Leonarczyk Borys, Kasperski Krystian

          Opiekun: Tomasz Frąckowiak

        • Eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas drugich „W ŚWIECIE WIERSZY JULIANA TUWIMA”

        • Dnia 18 marca 2022r. odbyły się w bibliotece szkolnej eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałą dykcją i prezentacją wybranych przez siebie utworów tego polskiego poety. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ wszyscy drugoklasiści: Maria Ruszkiewicz kl. 2a,

                                 Wojciech Skrzypczak kl. 2a,

                                  Lena Małyszek kl. 2b,

                                  Maria Wróbel kl. 2b,

                                  Anna Kokowska kl. 2c,

                                  Zofia Maluśki kl. 2c

          zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Po burzliwej naradzie komisja konkursowa wybrała zwycięzców: Annę Kokowską z kl. 2c oraz Marię Wróbel z kl. 2a, które będą reprezentowały naszą szkołę w dalszym etapie konkursu. Gratulujemy!      

        • Uroczyste przywitanie uczniów z Ukrainy!

        • Wraz z nadejściem wiosny dnia 21 marca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie odbyło się uroczyste powitanie  kolegów i koleżanek z Ukrainy, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole. Uczniowie zostali przywitani przez dyrektora szkoły, pedagoga, psychologa, nauczycieli oraz Samorząd Uczniowski. Dzieci mogły wymienić się doświadczeniami związanymi  z edukacją w swojej rodzimej ukraińskiej szkole i obecnej - polskiej. Mamy nadzieję, że wskazówki udzielone przez nauczycieli oraz rówieśników pomogą uczniom zza wschodniej granicy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nasza gościnność, życzliwość i przebywanie razem doda otuchy, nadziei na lepsze dni. Na zakończenie spotkania na każdego ucznia czekała miła niespodzianka przekazana przez Burmistrza Miasta Kościana ufundowana przez Państwa Honoratę i Jacka Binkowskich.

        • Wystawa przy bibliotece pn „Historia bitwy o Anglię 1940r. ukazana w książce Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303” ”

        • W dniach od 14-18 marca 2022r. biblioteka szkolna  we współpracy z nauczycielem historii, p. Łukaszem Urbaniakiem przygotowała wystawę na temat bitwy o Anglię ukazaną w książce Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303’. Zainteresowani uczniowie i nauczyciele mogli zobaczyć i usłyszeć historię obrony Wielkiej Brytanii przed niemieckim najeźdźcą podczas Drugiej Wojny Światowej. Mogli poznać treść książki Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”. Mieliśmy niecodzienną okazję dotknąć i zobaczyć prawdziwy mundur brytyjskiego lotnika z Królewskich Sił Powietrznych (z ang. Royal Air Force: RAF), poznać nazwiska polskich lotników, którzy bronili Anglii w 1940r. . Ponadto zobaczyliśmy inne książki napisane przez Fiedlera, takie jak „Kanada pachnąca żywicą”, „Biały Jaguar”, „Zdobywamy Amazonkę”, „Dzikie banany”, „Motyle mojego życia”, „Dziękuję ci, kapitanie” czy „Nowa przygoda Gwinea”. Po te i inne książki Arkadego Fiedlera zapraszamy do biblioteki!   

        • Nasza Szkoła jest przyjazna uczniom z Ukrainy

        • Aby pomóc im w łatwiejszym poruszaniu się po szkole, najważniejsze pomieszczenia oznaczone są dwujęzycznie - po polsku i po ukraińsku. Mamy nadzieję, że dzięki temu ukraińscy uczniowie poczują się u nas lepiej.

        • Międzynarodowy Dzień Matematyki w naszej Szkole

        • 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęlo decyzję o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM).

          W naszej Szkole, aby uczcić ten dzień, uczniowie rozwiązywali Kahoot! Mogli wykazać się wiedzą, ale również logicznym myśleniem. Grupy, które zajęły miejsca na podium, otrzymały ocenę z aktywności.

        • Nasi chłopcy są najlepsi w koszykówce!

        •        W środę 9 marca reprezentacja szkoły w składzie: Cyprian Jęsiek, Antoni Dominiczak, Antoni Majewski, Emil Herkt, Marcin Napierała, Jakub Piątkowski, Tobiasz Bączyk, Adam Nowak, Filip Rodzic, Aleksander Karmelski wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Miasta Kościana w Koszykówce Chłopców. Tym samym chłopcy zagwarantowali sobie udział w zawodach na szczeblu Rejonowym.

          Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

           

          Opiekun: Aleksandra Sobiech

        • Mamy wicemistrzynie powiatu w siatkówce dziewcząt

        • W poniedziałek 7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w siatkówce dziewcząt.

          Nasze zawodniczki po zaciętej walce, uległy tylko reprezentacji Szkoły Podstawowej w Śmiglu zdobywając srebro. Dziewczynkom bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego.

          Skład drużyny: Klaudia Józefiak – kapitan, Agata Wilczarska, Wiktoria Kasińska, Jagienka Wolanin,  Joanna Tryjanowska, Kinga Gano, Laura Przybyłowicz, Lena Nowak, Marta Olejniczak, Zofia Sibilak.

          Opiekun: Beata Stasińska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie
      • (065) 512 12 34
        (065) 511 73 41
      • Kościan, ul. Wyzwolenia 24

        Poland
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/koscian/?logout=true
      • /ZS3/SkrytkaESP
    • Logowanie