Uwaga! Skrócone lekcje!
UWAGA! Skrócone lekcje!
Dnia 20 listopada 2019 roku lekcje odbywać się będą
wg następującego harmonogramu:
1 lekcja godz. 8.00 – 8.35
2 lekcja godz. 8.45 – 9.20
3 lekcja godz. 9.30 – 10.05
4 lekcja godz. 10.15 – 10.50
5 lekcja godz. 11.00 – 11.35
6 lekcja godz. 11.55 – 12.30
7 lekcja godz. 12.40 – 13.15
Nasze Sreberka
Nasze Sreberka
Dnia 14 listopada 2019 r. uczennice klas VI reprezentowały naszą szkołę w rozgrywkach w piłkę ręczną. Rozegrały mecz ze Szkołą Podstawową nr 1, w którym zwyciężyły dużą przewagą. Następnie grały ze Szkołą Podstawową nr 4. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie dziewczynki prowadziły i były pełne nadziei na drugą połowę meczu. Jednak w samej końcówce meczu zabrakło sił i nasze przeciwniczki zdobyły przewagę dwupunktową. Nasze dzielne dziewczynki zajęły II miejsce. Bardzo dziękuję uczennicom za piękną podstawę i grę. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Józefiak, Jagienka Wolanin, Agata Wilczarska, Wiktoria Kasińska, Aleksandra Kaczor, Gabriela Leśniak, Joanna Tryjanowska, Zuzanna Jagodzińska, Marta Olejniczak, Anna Chęcińska, Sandra Kossowska, Wiktoria Adamczak.
Święto Niepodległości w naszej szkole
11 listopada 1918 roku to data - symbol. Zapisała się w świadomości powszechnej jako dzień odzyskania przez Polskę niepodległości i od 1937 – z prawie półwieczną przerwą uwarunkowaną sytuacją geopolityczną okresu II wojny światowej i okresu powojennego do 1989 roku – obchodzony jako święto narodowe. Po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy
i Austrię, nasz kraj powrócił na mapy świata.
Debaty oksfordzkie
136 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z debat oxfordzkich. Miały one na celu umożliwić młodzieży rozwijanie talentów, zdobyć doświadczenie w debatowaniu oraz przełamać słabości związane z wystąpieniami publicznymi. Debaty te miały również zachęcić uczniów do wykorzystywania dyskusji jako atrakcyjnego narzędzia pozyskiwania wiedzy, a także do refleksji i dyskusji na temat ważnych bieżących kwestii oraz a może przede wszystkim nauczyć kultury słowa i szacunku dla oponentów.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik jest miesiącem, w którym nasza biblioteka celebruje Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji zaproszeni do nas goście czytali uczniom klas 1-3 fragmenty książek. Znalazły sie wśród nich szczególnie lubiane przez młodych czytelników pozycje takie jak: “Nela i tajemnice świata” z serii “Nela Mała Reporterka”, wiersze Jana Brzechwy - “Brzechwa dzieciom” oraz Juliana Tuwima “Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”.
Konkurs matematyczno-plastyczny "Matematyczny wszechświat"
Nauczyciele matematyki serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym "Matematyczny Wszechświat". Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki, rozwijanie zdolności artystycznych oraz kształtowanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży.
Zadaniem uczestnika jest wykonanie dowolnej pracy plastycznej w formacie A3 lub A4 na temat "Matematyczny wszechświat". Praca może być wykonana w dowolnej technice: malarskiej, graficznej, rysunkowej lub mieszanej.
XVI DNI INTEGRACJI
XVI DNI INTEGRACJI
Organizatorzy XVI Dni Integracji
w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie
zapraszają do wzięcia udziału w loterii fantowej.
Pomóż w leczeniu dzieci niepełnosprawnych
uczęszczających do naszej szkoły!
Kup los !!!
Cena losu :2,50
(losy w sprzedaży już od 4 listopada br.)
We are the best!!!!!
Dzisiaj dotarła do Naszej Szkoły fantastyczna wiadomość!!! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ośmioro uczniów z naszej szkoły zostało Laureatami Konkursu Miejskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana „Zdaj angielski z Sukcesem”.
Oto Zwycięzcy!!!
Klasy 1-3
1 miejsce – Gabriela Burnus
III miejsce naszej drużyny w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego „Szkolnej Ligi Strzeleckiej”!
W dniu 25 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego „Szkolnej Ligi Strzeleckiej”. Drużyna naszej szkoły pod opieką p. Artur Łabenskiego w składzie:
- dziewczęta klasa 8 a Anastazja Kunicka, Wiktoria Gorzeniak, Nikola Wojtko, 8 c –Paulina Trąbka, Amelia Cegłowska,
- chłopcy: 8 a –Olivier Ludwiczak, Antoni Balcerzak, Łukasz Dobroń, Michał Matuszczak, Oliwier Wojciechowski
Nasi uczniowie w XIII Wielkopolskim Konkursie Historycznym im. ks. prof. Edwarda Nawrota
19 października uczniowie naszej szkoły Daniel Pawlak (6a), Antonina Łepkowska (7a), Julia Szymkowiak i Roksana Więckowska (8b) oraz Olivier Ludwiczak (8a) wzięli udział w XIII Wielkopolskim Konkursie Historycznym „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce. Kampania wrześniowa 1939 r.” Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie im. ks. prof. Edwarda Nawrota w celu upamiętnienia osiemdziesiątej rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. W rywalizacji wzięło udział 164 uczniów, z 46 szkół województwa wielkopolskiego, którzy musieli szczegółowo opanować przebieg wojny obronnej w 1939 roku. W zaciętej rywalizacji troje uczniów z naszej szkoły znalazło się w pierwszej dziesiątce i osiągnęło następujące wyniki : Daniel Pawlak -47 pkt./ 52 pkt. (90,4%), Olivier Ludwiczak -46 pkt./52 pkt. (88,5 %), Roksana Więckowska -43 pkt./ 52 pkt. (82,7 %).Opiekunami merytorycznymi byli: pani Lucyna Pawlik
Projekt "Społeczeństwo Obywatelskie"
W roku szkolnym 2019 przypada ważny dla naszego regionu Jubileusz. 20 lat temu -1 stycznia 1999 roku na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1998 r. o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa- powołano do życia Województwo Wielkopolskie. W związku z tym, 22 października piętnastu uczniów klas ósmych pod opieką p. Artur Łabenskiego uczestniczyło w wyjeździe do Poznania, aby wziąć udział w projekcie „Społeczeństwo Obywatelskie”. Na miejscu uczniowie odbyli żywą lekcję Wiedzy o Społeczeństwie, a następnie zapoznali się z codzienną pracą Sejmiku, Zarządu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Ponadto wygospodarowaliśmy czas, aby udać się do Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 roku, w którym udokumentowano pierwsze w PRL masowe wystąpienie społeczeństwa przeciwko władzy komunistycznej. Na wystawie prezentowanych jest około 200 fotografii ukazujących
Moja Parafia
,,Moja Parafia’’
Z okazji 25-lecia konsekracji kościoła p.w. Św. Brata Alberta w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Moja Parafia’’
Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania piękna i tradycji naszej wspólnoty parafialnej.
Ogólnopolski Tydzień Kariery
Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach od 21 października do 25 października 2019 r. nasza szkoła przystąpi do realizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie. Jest to działanie zainicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej, którego celem jest inspirowanie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy, kariery. Oprócz spotkań z doradcami zawodowymi, uczniowie klas VIII będą mieli możliwość odbyć wizyty w lokalnych firmach, poznania specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach pracy, zdobycia informacji jak powinna wyglądać ścieżka kariery.
„ZDAJ ANGIELSKI Z SUKCESEM"
Dnia 16 października br. Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu „Zdaj angielski z Sukcesem” zorganizowanym przez Centrum Języków Obcych Sukces. Konkurs ten został objęty patronatem Burmistrza Miasta Kościana. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 78 uczniów. Klasy 1-3 SP reprezentowało 21 osób, klasy 4-6 – aż 38 os. oraz klasy 7-8 – 19os.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Prosimy o zapoznanie się z informacją nt. zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów. Dziękujemy.