• O nas

Chór szkolny „MUZA” działa od września 2006 roku przy Zespole Szkół nr 3 w Kościanie i do grudnia 2008 roku objęty był Ogólnopolskim Programem Rozwoju Chórów Szkolnych – „Śpiewająca Polska”. Obecnie w chórze śpiewa 45 śpiewaków, są to uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej. Repertuar chóru jest różnorodny, od pieśni patriotycznych poprzez religijne, kolędy i pastorałki oraz kanony i piosenki młodzieżowe. Zespół prezentuje się podczas imprez szkolnych, ale znany jest także mieszkańcom Kościana biorąc udział w różnych miejskich projektach artystycznych, m. in.:

- Dni Kościana

- WOŚP

- miejskie koncerty z orkiestrą dętą TON i chórem ARION

- widowisko kościańskie pt.: ”Kościan. Pokażę ci miasto piękne” w reż. J. Dodota
            w  KOK

- koncert z Królewską Orkiestrą Symfoniczną z Warszawy

- miejskie koncerty kolęd i pastorałek

- konkursy i festiwale

Dyrygentem jest mgr Izabela Woźniak.