• plastyka

• KONKURS INFORMATYCZNO - PLASTYCZNY

„LIGA ZADANIOWA”

CELE KONKURSU:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych i plastycznych uczniów,
          • wdrażanie uczniów do samodzielnego, logicznego i twórczego myślenia,
          • wyłonienie uzdolnionych informatycznie i plastycznie uczniów.

Konkurs pod nazwą „Liga zadaniowa”, to konkurs długoterminowy. Stare porzekadło mówi, że „praktyka czyni mistrza”. Jego mądrość sprawdza się w wielu dziedzinach życia. Bardzo dobrze pasuje ono tez do informatyki i plastyki. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów klas gimnazjum – zainteresowanych informatyką i plastyką.

Konkurs trwać będzie

od października 2015 r. do końca maja 2016 r.

Raz w miesiącu, w gablotce, na korytarzu (przy sali 28) będą prezentowane zadania konkursowe, które uczniowie wykonywać będą w domu oraz informacje o terminach oddawania prac. Tematykę prac będziemy starać się dobierać tak, aby zawierały materiały programowe realizowane na lekcjach informatyki i plastyki. Uczestnicy konkursu będą przekazywać wykonywane prace do p. Aliny Otto w podanym terminie. Praca musi być podpisana tylko kodem (klasa i nr z dziennika – np. Klasa IV a – 16) oraz wykonana estetycznie, format pracy A5. Po upływie podanego terminu wykonane prace nie będą przyjmowane. Za każde zadanie uczestnik może otrzymać 0 – 5 pkt.

Pod koniec każdego miesiąca na tablicy prezentowany będzie dorobek punktowy każdego uczestnika „Ligi zadaniowej”.

Po zakończeniu ostatniego etapu konkursu, uczestników z najwyższą ostateczną liczbą punktów czeka ostateczna rozgrywka (rozegrana w szkole – suma punktów uzyskanych w czasie finału i zdobytych podczas wszystkich etapów), która wyłoni:

Mistrza „Ligi zadaniowej” w każdej kategorii wiekowej.

„Liga zadaniowa” da Ci możliwość informatycznego i plastycznego treningu.

Pamiętaj, praktyka czyni mistrza!

Życzymy powodzenia i owocnej pracy. Czekamy na wykonane prace.

Zadania pierwsze za miesiąc październik i listopad

Tematy:

1. Święto Niepodległości – 11 listopada
          2. Dni Integracji

Prace do wykonania do wszystkich grup wiekowych jednakowa:

• Informatyczny – w programie PAINT
          • Plastyczny – odręcznie /prace mogą być w ołówku, kredkami lub farbami/.

Termin oddania prac: do 27 listopada 2015 r.

Organizatorzy:

mgr Alina Otto

mgr Ewa Łagodzka

Do dzieła ...... powodzenia   ......