• Wydarzenia Językowców

Rok 2019

2. Flaga Wielkiej Brytanii Zdaj angielski z Sukcesem.

Dnia  16 października br.  Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu „Zdaj angielski z Sukcesem” zorganizowanym przez  Centrum Języków Obcych Sukces. Konkurs ten został objęty patronatem Burmistrza Miasta Kościana. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 78 uczniów. Klasy 1-3 SP reprezentowało 21 osób, klasy 4-6 – aż 38 os. oraz klasy 7-8 – 19os.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ośmioro uczniów z naszej szkoły zostało Laureatami Konkursu Miejskiego  pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana  „Zdaj angielski z Sukcesem”.

Oto Zwycięzcy!!!

Klasy  1-3

1 miejsce – Gabriela Burnus

2 miejsce -  Zofia Pawlicka

3 miejsce – Kazimierz Jaśkiewicz

1 miejsce- Jakub Czapla

2 miejsce- Miłosz Stamm

3 miejsce- Weronika Homska

1 miejsce- Uczeń SP2

2 miejsce – Julia Szymkowiak

3 miejsce – Tomasz Stępień

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się  9 listopada 2019 r. o godz. 14.00 w Centrum Języków Obcych przy ul. Kwiatowej 1 w Kościanie.

1. Europejski Dzień Języków- wrzesień 2019

26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to święto europejskiej różnorodności językowej oraz okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków.

Na sektorze B0 pojawiła się gazetka, z której uczniowie dowiedzieli się czym jest Europejski Dzień Języków oraz dlaczego jest obchodzony.

Na drzwiach klas i innych pomieszczeń szkolnych znalazły się ich nazwy w różnych językach. Świętowanie rozpoczęła audycja na temat obchodzonego dnia i zachęcająca do zabawy z kodami QR. Uczniowie skanując kody swoimi smartfonami poznali niebanalne aplikacje do nauki języków,  ciekawe strony z obcojęzycznymi artykułami, grami czy słownikami. Za kodami kryły się między innymi powitanie w różnych językach, słówka, scenki sytuacyjne, ciekawostki językowe, wymowa brytyjska, słowniki internetowe, opowiadanie o Dicku Whittingtonie, francuski, niemiecki i włoski  dla początkujących, zaimki w języku niemieckim, quizy oraz gry i zabawy językowe. Dla młodszych uczniów za kodami ukryta była nauka słownictwa z bajek: Kraina lodu, La Luna, Gdzie jest Nemo i Sing, Lava. Pojawiły się też filmy To jest Londyn i niezapomniany moment Lewandowskiego (5 goli w 9 minut).