• Igrzyska Radości z okazji XIX Dni Integracji

• Igrzyska Radości były imprezą towarzyszącą w tegorocznych Dniach Integracji. Gościliśmy naszych wieloletnich przyjaciół - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz uczniów Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej wraz z opiekunami. Uczestnikom towarzyszyła idea czerpania jak najwięcej radości podczas rywalizacji sportowych. Nie wynik był najważniejszy, lecz pokonywanie własnych słabości i ograniczeń.

• Misiowy Turniej

• Czwartoklasiści z naszej szkoły brali udział w XVI Misiowym Turnieju "Czterech Ogni" w Szkole Podstawowej nr 2.  Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach, uplasowali się na drugim miejscu, ulegając tylko reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4.

• Szkolne „Żyrafy”

• W tym tygodniu, w którym świętowaliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości, w klasach rozmawialiśmy o komunikacji bez przemocy. Wychowawcy przybliżyli swoim podopiecznym sposób porozumiewania się, opisany przez M. Rosenberga "Żyrafa kontra szakal". Rozmowy stały się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Zastanawialiśmy się również, kto w naszym otoczeniu porozumiewa się właśnie w taki sposób. Postanowiliśmy te osoby wyróżnić, podając za wzór do naśladowana. Znaleźli się wśród nich:

Aleksandra Stężycka 6a

Zofia Łakoma 6a

Olaf Napierała 6c

Maria Pietrzak 6c

Malwina Kaminska 7c

Jan Mikołajczak 7c

Kacper Kołodziejczak 7a

Kamil Grobelny 7a

Filip Kubaszewski 4a

Joanna Pewińska 6d

Jakub Kubaszewski 6d

Mikołaj Garczyński 6d

Nadia Czajka 4b

Maria Wróbel 4b

Antonia Niewola 5d,

Monika Borowiak-Pawlik 5d

Jakub Szymański 5d

Dziękujemy Wam za taką postawę.

• BRAWA DLA ALEKSANDRY I KAMILA!

• Dnia 22 listopada 2023r. troje reprezentantów naszej szkoły: Aleksandra Steżycka, Kamil Kędzierski i Natan Zawartowski wzięło udział w Konkursie Wiedzy o Królowej Elżbiecie II „The Crown”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kościanie. Miło nam poinformować, że laureatem tegorocznej edycji konkursu została uczennica klasy 6a, Aleksandra Stężycka. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 6b, Kamil Kędzierski. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

• Mamy podium!

• W dniu 20 listopada 2023 r. uczennice z klas siódmych i ósmych zajęły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w siatkówce dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Podczas zawodów rywalizowaliśmy ze Szkołą Podstawową z Śmigla i Szkołą Podstawową z Bieżynia.              Dziękuję uczniom za udział i za zaangażowanie podczas zawodów. Było to nowe doświadczenie dla dziewcząt.

Skład zespołu: Kamila Błaszkowska, Maria Drapała, Kaja Rydzewska, Oliwia Wiśniewska, Zofia Kłysz, Maja Miler, Aleksandra Krupa, Amelia Chaława

• Podsumowanie akcji charytatywnej ,,PEŁNA MISKA DLA ZWIERZĄT”

• Na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka darów na rzecz podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kościanie, która została zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Celem było zebranie potrzebnych rzeczy dla bezdomnych i chorych zwierząt i uświadomienie uczniom jak ważna jest bezinteresowna pomoc potrzebującym pupilom. Towarzystwu udało się przekazać:

- karmę suchą i mokrą dla kotów,

- siano,

- karmę dla królików i jeży.

W imieniu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i wolontariuszy składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do pomocy zwierzakom.

• Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy.

• Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

• Dnia 17.11.2023 obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas 4 i 5 brali udział w akcji mającej na celu sprawdzenie tabliczki mnożenia na czas. Ponadto młodsi uczniowie sprawdzali, czy starsi znają tabliczkę mnożenia. Posługiwali się specjalnie przygotowanymi tabliczkami. Nagrodą za poprawną odpowiedź był cukierek. Nawet nauczyciele byli przepytywani!

• Hania w zwycięskiej drużynie z Wielkopolski w Wielkim Teście o Piłce Nożnej!

• 15 listopada odbył się Wielki Test o Piłce Nożnej, w którym zwycieżyła drużyna dzieciaków z Wielkopolski z Agnieszką Kobus-Zawojską na czele, wykazując się największą wiedzą na temat tego zespołowego sportu. W finale pokonali drużynę z Dolnego Śląska prowadzoną przez Joannę Orleańską.

W zwycięskiej drużynie była uczennica naszej szkoły - Hania Ratajczak z klasy IVa. Gratulujemy serdecznie sukcesu!!!

W studiu na pytania o historię i teraźniejszość futbolu odpowiadało 16 drużyn, które wygrały konkursy MEiN i PZPN w poszczególnych województwach. Każda drużyna składała się z dwóch chłopców i dwóch dziewczynek, a kapitanami drużyn byli znani artyści i sportowcy.

Zwycięska drużyna postanowiła przeznaczyć swoją wygraną w wysokości 30 tysięcy złotych na wspieranie Amp Futbolu, a nagrodę wręczył trener seniorskiej reprezentacji Polski Michał Probierz.