• To był dobry dzień!

        • Dnia 12 marca w klasie 5a oraz w klasie 5c odbyły się manualne warsztaty pt. czy wosk pszczeli produkują pszczoły prowadzone przez Panią Weronikę Wasiak z Krobi. Uczniowie wysłuchali niesamowitych ciekawostek dotyczących pszczół i ich ogromnej pracy oraz samodzielnie wykonali świeczkę, którą zabrali do domu. 

        • MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETACH PŁYWACKICH

        • W dniu 13.03.2024 r na kościańskim basenie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetach Pływackich. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych po 4 chłopców i 4 dziewczynki. Nasi pływacy osiągnęli następujące wyniki: klasy 4-6 - II miejsce ( w składzie: Julia Langner, Oliwia Wasielewska, Antonina Niewola, Aleksandra Stężycka, Nikodem Grosy, Olaf Napierała, Franek Flis, Jakub Wyrzykiewicz, Bartek Flis)

          klasy 7-8 – IV miejsce (w składzie: Aleksandra Jazy, Julia Cichońska, Julia Baranowska, Anna Krawczyk, Antoni Kinic, Stefan Makogon, Kacper Narożny, Nikodem Korpusiński, Leon Napierała).

          Gratulujemy osiągniętych wyników!

        • Zadanie wykonane-wszystkie mecze wygrane!

        • W dobrym stylu wygrywamy Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w piłce ręcznej chłopców w kategorii- Igrzyska Dzieci, które odbyły się w Lesznie 12 marca. Reprezentacja naszej szkoły z kompletem 4 zwycięstw awansowała do półfinału Mistrzostw Wielkopolski. Wyniki poszczególnych meczy:

          SP3 Kościan- SP13 Leszno 4-2

          SP3 Kościan- SP3 Wolsztyn 5-2

          SP3 Kościan-SP Włoszakowice 6-2

          SP3 Kościan- SP Pakosław 7-4

          Skład zespołu: Andrzejewski Wiktor, Błażejczak Bruno, Nadobnik Mateusz, Kossowski Borys, Jaśkiewicz Kazimierz, Roszak Konstanty, Flis Franciszek, Zając Marek, Przybylski Wojciech, Wyrzykiewicz Jakub, Woźniczak Dominik, Sworacki Piotr, Kostrzewa Oliwier

          opiekun: Rafał Szatkowski

        • Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Drugich Szkół Podstawowych pn. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”

        • W roku 2024 mija 130. rocznica narodzin słynnego poety Juliana Tuwima. Doskonałą okazją do oddania hołdu wielkiemu Polakowi, który kształtował język, wyobraźnię
          i wrażliwość wielu pokoleń, ucząc jednocześnie wspaniałego poczucia humoru był Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Drugich Szkół Podstawowych
          „W świecie wierszy Juliana Tuwima”
          zorganizowany w naszej szkole.

                    Celem konkursu było przede wszystkim odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów, prezentacja i promowanie ich talentów, budzenie zainteresowania poezją i rozwijanie zamiłowań czytelniczych.

                    W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy reprezentowali 14 szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Uczestnicy zaprezentowali najpopularniejsze wiersze naszego poety, a ich prezentacje oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcja, wyrazistość mowy, ogólny wyraz artystyczny.

                    W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono zwycięzców:

          • I miejsce - Kacper Zbigniew Włochal ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie,
          • II miejsce - Julia Piasecka z Zespołu Szkół w Krzywiniu,
          • III miejsce - Maja Adamczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie,
          • Wyróżnienie - Pola Stachowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie,
          • Wyróżnienie - Magdalena Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie,
          • Wyróżnienie - Lena Wrońska ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja
            w Śmiglu.

                    Laureaci, osoby wyróżnione oraz wszyscy uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami, które wręczyli zaproszeni goście: Wicestarosta Dorota Słowińska, Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz, Zastępca Wójta Gminy Kościan Mirosław Duda oraz Pani Dyrektor Izabela Korzeniowska.

                    Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miasta Kościan, Urząd Gminy Kościan, Urząd Gminy Czempiń i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kościanie.

        • DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE

        • Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który przypada 8 marca, w naszej bibliotece zainteresowane uczennice i uczniowie mogli wziąć udział w quizie "Znane i lubiane" oraz tańcu. Quiz polegał na dopasowaniu nazwiska i imienia znanej kobiety do jej portretu. W układach tanecznych dziewczynki miały okazję, aby miło i radośnie spędzić przerwę międzylekcyjną. Cieszymy się, że wspólny taniec i odgadywanie quizu wywołał uśmiech na Waszych twarzach :-)

        • Promocja Szkoły Ponadpodstawowej z Nietążkowa

        • W dniu 4 marca br. odwiedziła nas Szkoła Ponadpodstawowa z Nietążkowa. Pani Lidia Nowacka i pan Stanisław Tomaszyk, nauczyciele uczący w szkole,  zachęcali naszych uczniów do przyjścia w ich mury szkolne. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, zostali zapoznani z kierunkami, jakie w roku szkolnym 2024/2025 zostaną otwarte w Nietążkowie.

          Zachęcano uczniów do przybycia na Dni Otwarte w Nietążkowie, które  odbędą się 22 marca w godzinach 15.30- 17.30.

          Dziękujemy za przybycie i liczymy, że nasi uczniowie w przyszłym roku dostaną się do wymarzonych szkół.

        • Najlepsze w powiecie!

        • W Jerce spotkały się cztery najlepsze drużyny powiatu kościańskiego w unihokeju dziewcząt.  Wśród nich reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ola Stężycka, Antonina Hoffmann, Martyna Adamczewska, Natalia Ratajczak, Wiktoria Zamelczyk, Nastka Grześkowiak, Ola Jazy, Marta Kowaluk, Ewa Garczyńska. Po rozegraniu meczów systemem "każdy z każdym" wyłoniono zwycięzcę: SP3 Kościan!

        • GRATULACJE!!!

        •  

          Tuż przed feriami, 9 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 im. M. Koszewskiego odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Omnibus". Nasi uczniowie, Alicja Szymańska oraz Leon Napierała, zdobyli drugie miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Escape Room z okazji Dnia Nauki Polskiej

        • Z okazji Dnia Nauki Polskiej, który przypada w lutym, zorganizowany został podczas ferii zimowych Escape room na temat życia i dokonań naszej wybitnej noblistki Marii Curie Skłodowskiej. Uczniowie klas siódmych rozwiązywali zadania i przeprowadzali doświadczenia chemiczne ulokowane na dziewiętnastu stanowiskach. Między innymi z odczynników wykonali flagę Polski, wykrywali skrobię w produktach spożywczych, badali odczyny substancji, odkrywali niewidzialne pismo na kartkach, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, identyfikowali tlenek węgla (IV) oraz wykonywali bańki mydlane w bańce.

        • Pancake Day w Naszej Szkole

        • Podczas, gdy my w Polsce kończymy okres zabaw i szaleństw Tłustym Czwartkiem, w Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. Pancake Day czyli Dzień Naleśnika.
          Obchodzony jest on zwykle w przeddzień Środy Popielcowej. Tradycje i legendy związane z tym dniem są różne i pochodzą już z początków XV wieku, kiedy to narodził się zwyczaj przygotowywania tej przekąski. Ponieważ w okresie Wielkiego Postu nie wolno było jeść ani jajek, ani mleka, dlatego właśnie ostatni dzień karnawału był dniem kulinarnej swobody i trzeba było wykorzystać te składniki, aby nie uległy zepsuciu czekając na Wielkanoc.
          A do czego potrzeba jajek i dużo mleka? Oczywiście do naleśników.

          Legenda  mówi, że naleśnikowe ostatki zapoczątkowała pewna kobieta mieszkająca w Olney, w hrabstwie Buckinghamshire. Podobno była tak zajęta smażeniem naleśników, że straciła poczucie czasu i dopiero bijące dzwony kościelne przypomniały jej, że już najwyższy czas iść na nabożeństwo pokutne do kościoła. Bojąc się, że spóźni się do spowiedzi, pobiegła prosto do kościoła w fartuszku i z patelnią, na której piekł się naleśnik . To na cześć jej pośpiechu odbywają się biegi z patelnią i naleśnikiem, w których uczestnicy muszą podrzucić swój naleśnik (oczywiście musi obrócić się w powietrzu) przynajmniej trzy razy.

          Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tym roku w słodkie świętowanie Pancake Day przygotowując kulinarne, naleśnikowe uczty. Były naleśniki z owocami, konfiturą, syropem daktylowym. Ponadto były również wyścigi naleśnikowe.

          Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie w ten „naleśnikowy dzień”.

        • III miejsce w Unihokeju chłopców!

        • 8 lutego chłopcy klas szóstych brali udział w ramach Igrzysk Dzieci, Mistrzostwach Miasta Kościana w Unihokeju zajmując III miejsce.

          Skład drużyny: Wojciech Przybylski 6d, Kacper Silski 6b, Dawid Skoracki 6c, Piotr Sworacki 6c, Franciszek Woźniak 6c, Szymon Gabryelski 6c, opiekun Tomasz Frąckowiak

        • I miejsce w unihokeju!

        • Reprezentacja dziewcząt w unihokeju wzięła udział w Mistrzostwach Miasta Kościana. W ramach turnieju rozegrała mecze z pozostałymi drużynami kościańskich podstawówek, nie ulegając żadnej z nich i ostatecznie plasując się na najwyższym stopniu podium.

          Gratulujemy zawodniczkom w składzie: Wiktoria Zamelczyk, Aleksandra Jazy, Zofia Łakoma, Anastazja Grześkowiak, Natalia Ratajczak, Marta Kowaluk, Martyna Adamczewska, Ewa Garczyńska, Antonina Hoffmann.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie
      • (065) 512 12 34 (065) 511 73 41
      • Kościan, ul. Wyzwolenia 24 Poland
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/koscian/?logout=true
      • /ZS3/SkrytkaESP
    • Logowanie