28 kwietnia na zajęciach otwartych kółka plastycznego klasy 2c i 1e wykonały stroje z materiałów ekologicznych w ramach innowacji pedagogicznej Eko Emocje, w której od września uczestniczy nasza szkoła. Każda grupa wykonała i ubrała swoją modelkę w strój własnego autorstwa. Nie zabrakło nakryć i ozdób głowy, biżuterii czy ciekawych dodatków. Brawo za eko pomysły!
Działania w ramach innowacji pedagogicznej Eko EMocje
Alicja jest Z Biologią za Pan Brat!!!
- 3
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczny " Z Biologią za Pan Brat". Naszą szkołę reprezentowały: Alicja Szymańska z klasy 6a, Gabriela Woźniak z klasy 7b oraz Marta Padykuła z klasy 8c. Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Alicja Szymańska!!!
Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy dziewczynom wielu sukcesów!
Leon zna wszystkie stolice świata!
27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Luboszu Starym odbył się konkurs miejsko-gminny "Znamy wszystkie stolice świata". Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły: Leon Napierała z klasy 6a oraz Gabrysia Woźniak i Wojtek Ilmer z klasy 7b.
Miło nam poinformować, że bezapelacyjnie wygrał Leon!
Jemu oraz opiekunce: pani Danucie Kasztelan gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nasze uczennice najlepsze w konkursie przyrodniczym "Krajobrazy świata"!
- 4
27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbył się powiatowy konkurs przyrodniczy "Krajobrazy świata " . Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Wiktoria Adamczak z klasy kl 8d, a II miejsce zdobyła Anita Ciesielska z klasy 8a. Jako szkoła powtórzyliśmy sukces z roku poprzedniego!
Naszym uczennicom i ich opiekunkom: pani Danucie Kasztelan i pani Joannie Hasik gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Konkurs wokalny :)
26 kwietnia w kościańskiej "jedynce" odbył się I Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Dominika Smoczyk, Zosia Wieczorek i Zosia Łakoma :) Wyróżnienie wyśpiewała Dominika :) serdecznie gratulujemy :)
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który co roku przypada 23 kwietnia, w naszej bibliotece zorganizowano zajęcia czytelniczo-plastyczne dla uczniów wszystkich klas trzecich pn. „Skąd bierze się książka?” Dzieci z entuzjazmem zastanawiały się nad procesem powstania książki oraz definiowały poszczególne etapy jej tworzenia – od rękopisu do dystrybucji. Poznały definicje takich pojęć jak np.: bibliofil, introligator, manuskrypt, dystrybucja czy prawa autorskie. Swoją wiedzę utrwaliły śledząc animowaną prezentację na temat etapu powstawania książki. Wysłuchały czytanej na głos treści utworu pt. „Największa wieża z książek” hiszpańskiej pisarki Rocio Bonilla. Wykonały własnego molika książkowego. Spotkanie w czytelni przebiegło w miłej atmosferze.
2
„The Earth Day - Invest in our planet”
- 7
Międzynarodowy Dzień Ziemi to okazja do przypomnienia sobie, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne. Dzień ziemi ma na całym świecie promować ochronę środowiska i zachowania proekologiczne. Każdym obchodom towarzyszy inne hasło przewodnie. W tym roku brzmi ono:
„The Earth Day - Invest in our planet”.
Ma ono zwrócić uwagę na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego.
Z okazji tego święta został ogłoszony konkurs na plakat dla klas 7 SP. Zadaniem uczniów było dobrać się w grupy 5-6 osobowe i wykonać plakat w języku polskim i angielskim nawiązujący do ww. hasła.
Organizatorkami konkursu były pani Danuta Kasztelan i Anna Jakubowska. Uczniowie zostali obdarowani ocenami celującymi z geografii i języka angielskiego.
Dzień Ziemi oczami naszych Uczniów
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas ósmych przygotowali prezentacje dotyczące tego święta. Zrobili to pod czujnym okiem pani Danuty Kasztelan.
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie uprzejmie informuje, że z uwagi na liczbę zgłoszeń do klas pierwszych złożonych przez rodziców uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły, rekrutacja dla dzieci spoza obwodu nie będzie prowadzona.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Baranku Wielkanocny
Baranku Wielkanocny coś wybiegł z rozpaczy
z paskudnego kąta
z tego co po ludzku się nie udało
prawda, że trzeba stać się bezradnym
by nie logiczne się stało
Baranku Wielkanocny coś wybiegł czysty
z popiołu
prawda, że trzeba dostać pałą
by wierzyć znowu
Radosnych świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych życzy cała społeczność szkolna.
KONKURS PLASTYCZNY ,,FANTAZYJNE PTAKI”
- 2
Dnia 13 kwietnia ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Fantazyjne ptaki”. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
- Maria Wyrwantowicz, kl. 2d,
- Nadia Zawartowska, kl. 1b,
- Marianna Kręglewska, kl. 1a.
Wszyscy twórcy prac za swoją pomysłowość otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!
FROHE OSTERN - Wesołych Świąt!
- 5
W kwietniu, z okazji zbliżających się świąt, uczniowie klas siódmych i ósmych mogli wziąć udział w konkursie na kartkę wielkanocną w języku niemieckim. Celem konkursu było rozwijanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, a także propagowanie znajomości języka niemieckiego. Młodzież, wykorzystując dostępne materiały plastyczne, wykonała piękne prace, które można podziwiać w sali nr 55. Wszyscy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Wyróżnione zostały prace następujących uczennic: Wiktorii Adamczak z kl. 8d, Oliwii Fryder z kl. 8a i Mai Suchory z klasy 8a. Nagrody już wkrótce:) Gratulujemy pomysłów i życzymy ... FROHE OSTERN :)
Nauczycielki języka niemieckiego
BOOKCROSSING W NASZEJ SZKOLE. ZAPRASZAMY!
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów i nauczycieli do przyłączenia się do akcji BOOKCROSSING w dniach od 20-29 kwietnia 2022r. . Polega ona na przyniesieniu do szkoły książki lub książek, które przeczytaliście i wymianie ich na inne. Akcja jest bezpłatna. Pamiętajcie jednak, że obowiązuje zasada wymiany „książka za książkę”.
Przy czytelni znajdują się półki, na których po Wielkanocy możecie zostawić książki, których nie potrzebujecie. Być może ktoś chętnie je przeczyta? Zapraszamy!
Nasi na podium!
W dniu 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach piłki ręcznej na szczeblu rejonowym zdobywając 3 miejsce. Dodać trzeba, iż nasi uczniowie grali o rok starszymi od siebie kolegami. Skład zespołu: Kluczyk Konrad, Rodzic Filip, Nowak Adam, Karmelski Aleksander, Smoczyk Michał, Olbiński Mikołaj, Jęsiek Cyprian, Kaczór Franciszek, Pawlak Daniel Leonarczyk Borys
opiekun Tomasz Frąckowiak
PRZEDŚWIĄTECZNE SWOJSKIE KLIMATY W NASZEJ SZKOLE
W zabieganym przedświątecznym czasie w naszej szkole nie zabrakło wielkanocnych atrakcji. Złożyły się na nie: wizyta „specjalnych gości” – żywych kurcząt i kogutów oraz zajęcia biblioteczne pn „Jak to z jajem było…” dla uczniów klas pierwszych.
W ferworze przedświątecznego zamieszania wieść o nich rozeszła się w szkole z prędkością światła. Podekscytowani uczniowie, w tym również najstarsi, mieli okazję dotknąć, porozmawiać o ich naturze oraz zastanowić się nad nurtującym nas często pytaniem: Co było pierwsze - jajo czy kura? W czasie specjalnie przygotowanych zajęć bibliotecznych dzieci dowiedziały się jak wyglądała Wielkanoc w Polsce dawniej oraz poznały jak wielką moc ma jajo. Ponadto dzieci z koła rękodzieła artystycznego „Kolorowa kwirlejka” i uczniowie kl. 3A we współpracy z panią Ewą Łagodzką przygotowali piękną wystawę świątecznych prac plastycznych „Wielkanocne inspiracje”, którą możemy podziwiać do Wielkanocy (na parterze szkoły, przy łączniku).
5
Świetnie pływamy!
W środę 30 marca na kościańskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w pływaniu. Sztafeta złożona z uczniów rocznika 2009 i młodsi zajęła I miejsce, a sztafeta rocznika 2007 i 2008 zajęła II miejsce. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali wysokie umiejętności pływackie.
Składy sztafet 2009 i młodsi: Lena Mrozińska 6a, Gabriela Woźniak 7b, Paulina Soluch 7b, Amelia Kossowska 5b, Piotr Nowaczyk 7a, Jakub Nędzewicz 7b, Konrad Żurczak 7b, Maksymilian Piątkowski 7e,
rocznik 2007 i 2008: Alicja Banaszak 8c, Klaudia Józefiak 8c, Jagienka Wolanin 8d, Maja Suchora 8a, Miłosz Duszak7a, Michał Smoczyk 8c, Adam Nowak 8c, Borys Leonarczyk 8c
opiekun:Rafał Szatkowski
Laboratoria Przyszłości w naszej Szkole
Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski!
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji klasa 2c wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „W cudownym świecie z Wami - Niebieskimi Motylami”. Projekt ma za zadanie budowanie świadomości społecznej na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu jest ważnym procesem w kształtowaniu pokoleń młodych, tolerancyjnych osób. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu potrzebują społecznej akceptacji. Im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie osobom ze spektrum funkcjonować w społeczeństwie.
Cele projektu:
- poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu,
- kształtowanie właściwych postaw prospołecznych,
- wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość,
- aktywizacja dzieci i młodzieży sprzyjająca zrozumieniu emocji i uczuć i innych osób,
- integracja zespołu klasowego i świetna zabawa.
Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski!
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURS CZYTELNICZEGO „SZKOLNI DETEKTYWI” dla UCZNIÓW KLAS 1-5
Dnia 29 marca 2022r. podczas długich przerw międzylekcyjnych odbył się w naszej bibliotece konkurs czytelniczy pn „Szkolni Detektywi”. Wzięło w nim udział 14 chętnych uczniów z klas 1-5. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu na temat serii książek szwedzkich autorów Helen Willis i Martina Widmarka pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci odpowiadały między innymi na pytania o przyrząd, którym posługują się bohaterowie książek, imię małpy z „Tajemnicy Cyrku”, nazwę miasta, z którego pochodzą tytułowi bohaterowie książek czy miejsce ogłaszania sukcesów detektywistycznych Lassego i Mai. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat serii książek. Wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – ex aequo Maria Ruszkiewicz kl. 2A i Marcel Krzesiński kl. 5D,
II miejsce- ex aequo Weronika Milczyńska kl. 3C i Emilia Ludwiczak kl. 3D,
III miejsce- ex aequo Antonina Niewola kl. 2A, Wróblewski Franciszek kl. 2A i Zofia Olejnik kl. 3C.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni ciekawymi książkami o tematyce detektywistycznej, a każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek oraz dyplom. Gratulujemy!
2
Powiatowy Konkurs Recytatorski Dla Uczniów Klas Drugich pt. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”
Dnia 25 marca 2022 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Dla Uczniów Klas Drugich pt.: „W świecie wierszy Juliana Tuwima”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie. W konkursie udział wzięło dwudziestu dwóch uczestników z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Główne cele konkursu to :popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, W tym roku finał konkursu podobnie jak w zeszłym roku odbył się zdalnie. Uczniowie wraz z opiekunami nadsyłali filmiki z recytacją wybranego wiersza, autorstwa Juliana Tuwima. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki , jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc : pierwszego, drugiego i trzeciego oraz 4 wyróżnień.
Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce: Maria Wróbel uczennica SP nr 3 z wierszem W aeroplanie, przygotowana przez panią Beatę Swinarską
II miejsce: Małgorzata Flis uczennica SP w Racocie z wierszem Spóźniony słowik,
przygotowana przez panią Dorotę Matysiak
III miejsce: Bartosz Wower uczeń SP w Bronikowie z wierszem Cuda i dziwy, przygotowany przez panią Lucynę Stanek.
Wyróżnienia:
Julia Kukurenda uczennica SP nr 4 w Kościanie z wierszem Mowa ptaków, przygotowana przez panią Ingę Kasprzak .
Marcel Konieczny uczeń SP w Wonieściu z wierszem Okulary, przygotowany przez panią Magdalenę Zapłatę.
Anna Kokowska uczennica SP 3 w Kościanie z wierszem Kotek, przygotowana przez panią Katarzynę Waldowską.
Karol Brzeziński uczeń SP w Starej Przysiece Drugiej z wierszem W aeroplanie przygotowany przez panią Grażynę Szymkowiak.
Uczestnicy konkursu otrzymają upominki oraz dyplomy a laureaci nagrody, które zostaną dostarczone do szkół.
Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Najszczersze podziękowania składamy również sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs, dzięki którym, dzieci mogą cieszyć się z upominków jakie otrzymały.
I MIEJSCE MARIA WRÓBEL
II MIEJSCE MAŁGORZATA FLIS
III MIEJSCE BARTOSZ WOWER
WYRÓŻNIENIA