• Konkurs układania kostki Rubika na czas!

        • W środę 17 kwietnia w naszej szkole  odbył się konkurs układania kostki Rubika na czas. Do konkursu przystąpiło 8 osób. Uczniowie byli bardzo zestresowani, ale wszyscy podołali. I miejsce zajął Szymon Chłapowski z klasy 7a z czasem 00:56: 60s. II miejsce zajęła Kinga Skrzypczak z klasy 5c z czasem 58,58s., III miejsce zajął  Wiktor Wyrwantowicz z klasy 7b z czasem 1:10:33s.Cała trójka otrzymała dyplom i nagrodę w postaci jednej z piłek do wyboru: do koszykówki, siatkówki lub gry w piłkę nożną. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. SU

        • Brąz dla Zosi!!!

        • Dnia 19 kwietnia 2024 roku w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Schwarz zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

        • I POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „W ŚWIECIE MAP”

        • 18 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Geograficzny. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było - Azja kontynent wielkich kontrastów geograficznych. W konkursie wystartowało 16 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Na rozwiązanie zadań konkursowych uczniowie mieli pełną godzinę. Uczestnicy wykazali się duża wiedzą i umiejętnościami geograficznymi. Zwycięzcą konkursu został Grzegorz Błaszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Kelma reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Kościanie. Ostatnie miejsce na podium zdobył uczeń naszej szkoły Leon Napierała. Wyróżnienie w konkursie otrzymali Władysław Jóźwiak i Szymon Frąckowiak ze Szkoły Podstawowej w Czaczu oraz Mateusz Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

        • Sukces wokalistek naszej szkoły :)

        • 18 kwietnia 2024r. wokalistki z naszej szkoły wzięły udział w III Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w SP1 w Kościanie. Solistki zachwyciły jurorów, którzy przyznali im nagrody:

          Maria Ruszkiewicz kl. 4a - I miejsce

          Maja Przybylska kl. 5a - II miejsce

          Antonina Niewola kl. 5d - I wyróżnienie

          Dziewczyny trenują swój głos pod okiem Pani Izabeli Woźniak.

          GRATULUJEMY!

        • Wyniki IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego - "Czytanie książek to najpiękniejsza przygoda" - Usłyszeć śpiew kosogłosa

        • Dnia 10 kwietnia 2024 r. W Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa” – Usłyszeć śpiew kosogłosa. W tym roku do konkursu przystąpiło czternaścioro uczniów z ośmiu szkół powiatu kościańskiego. Młodzi czytelnicy zmierzyli się z serią książek Suzanne Collins „Igrzyska śmierci. Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego wykazali się doskonałą znajomością treści poznanych powieści, dlatego wyniki były bardzo wysokie i wyrównane.

          Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 17 kwietnia 2024 r. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Gabriela Domagała z Zespołu Szkół w Czaczu, drugie miejsce zajął Leon Napierała uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie, a trzecie Igor Gbiorczyk ze  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie.

          Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

        • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BEZKONKURENCYJNI!

        • Dnia 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu "OMNIBUS, wiem... prawie wszystko". Naszą szkołę reprezentowali Jan Ławniczak z klasy 2a podopieczny Pani Marleny Napierały i Pani Anny Wojtaszek oraz Michał Grunt z klasy 2d podopieczny Pani Marty Pol. Uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej dla klas I-III. Okazali się w tym mistrzami. Tytuł Omnibusa otrzymał Jan Ławniczak, który wykazał się największą wiedzą ogólną w powiecie. Natomiast Michał Grunt zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • II miejsce naszej drużyny w konkursie EUREKA!

        • 15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbył się II Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny EUREKA. Naszą szkołę reprezentowali: Kazimierz Jaśkiewicz i Olaf Napierała (z klas szóstych) oraz Antonina Niewola i Antoni Jaśkowiak (z klas piątych). W turnieju wzięło udział 11 zespołów ze szkół powiatu kosciańskiego. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin: matematyki, historii, biologii, języka polskiego i języka angielskiego. W efekcie reprezentanci naszej szkoły, po dogrywce, zajęli II miejsce. Gratulujemy osiągnięcia wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

        • Wyróżnienie dla Wojtka w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Mistrza Ortografii

        • 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. O Złote Pióro Mistrza Ortografii walczyli uczniowie klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Aniela Sibilak z kl.3a, Julia Galusik z kl. 3b, Julia Sikora z kl. 3c, Wojciech Fikert z kl. 3d i Tola Szklarska z kl. 3e. Tekst pisany przez uczestników konkursu był trudny i zawierał mnóstwo pułapek ortograficznych. Po obradach komisji i ogłoszeniu wyników wyróżnienie zdobył Wojciech Fikert. Brawo!!! Gratulujemy!!!

        • ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLNYM TURNIEJU UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

        • Regulamin konkursu:

          1. Cel konkursu: Celem konkursu jest zorganizowanie zabawy edukacyjnej, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości uczestników poprzez układanie kostki Rubika 3x3x3.
          2. Uczestnicy: Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8.
          3. Forma konkursu: Konkurs składa się z trzech prób układania kostki Rubika 3x3x3 na czas. Każdy uczestnik ma prawo do trzech prób. Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie tylko raz. Uczestnik musi posiadać swoją kostkę.
          4. Zasady:
            • Kostka Rubika musi być układana zgodnie z zasadami – każda strona kostki musi być jednolita w kolorze.
            • Uczestnik może korzystać tylko z jednej kostki podczas konkursu.
            • Wszelkie próby manipulacji kostką Rubika po rozpoczęciu czasu są zabronione.
            • Uczestnicy nie mogą korzystać z pomocy zewnętrznych, takich jak instrukcje czy poradniki.
            • Każdy uczestnik jest zobowiązany do zachowania ciszy i spokoju podczas prób, aby nie zakłócać koncentracji innych uczestników.
          5. Punktacja: Ostateczny wynik uczestnika zostanie wyznaczony na podstawie najkrótszego czasu ułożenia kostki. Zwycięzca zostanie ogłoszony na podstawie najniższego  czasu. W przypadku remisu, o zwycięzcy zdecyduje dodatkowa runda.
          6. Wygrana: Zwycięzcą konkursu zostanie uczestnik, który osiągnie najniższy czas rozwiązania kostki Rubika.
          7. Nagrody: Nagrody będą przyznane trzem uczestnikom z najlepszymi wynikami. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie konkursu.
          8. Postanowienia końcowe:
            • Decyzje sędziów są ostateczne i niepodważalne.
            • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu w każdym czasie w celu zapewnienia uczciwości i sprawiedliwości konkursu.
            • Udział w konkursie oznacza akceptację powyższego regulaminu.
          9. Termin i miejsce: Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie 17.04.2024 godzina 11:30 sektor B!

          Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

          Samorząd Uczniowski

        • XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „How do you spell it?” WYNIKI KONKURSU

        • Nauczyciele języka angielskiego pragną zaprosić niżej wymienionych uczestników XI Powiatowego Konkursu Ortograficznego „How Do You Spell It?” na wręczenie nagród, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie, dnia 6.05.2024r. o godzinie 12:00.

           

          Laureaci i wyróżnieni uczniowie: Miłosz Tkaczyk, Lena Berus, Kazimierz Jaśkiewicz, Nina Piotrowska, Liliana Kujawska, Nikodem Gbiorczyk, Ksawery Łapiński, Igor Szymankiewicz, Julia Jakubowska, Aniela Praiss, Stanisław Matuszewski, Aleksandra Stanek, Dobrochna Cofta.

           

          Pozostali uczestnicy, którzy nie zostają laureatami oraz nie otrzymują wyróżnienia, zdobyli następującą liczbę punktów:

           

          Klasy 5:

          KOD 16 – 26p

          KOD 7 – 37p

          KOD 13 – 29p

          KOD 8 – 13p

          KOD 2 – 15p

          KOD 6 – 46p

          KOD 5 – 28p

          KOD 4 – 41p

          KOD 1 – 4p

          KOD 3 – 0p

           

          Klasy 6:

          KOD 7 – 215p

          KOD 15 – 250p

          KOD 4 – 216p

          KOD 1 – 166p

          KOD 3 – 239p

          KOD 10 – 192p

          KOD 2 – 223p

          KOD 14 – 250p

          KOD 12 – 122p

           

          UWAGA! Przypominamy, że kodem ucznia był numer wylosowany na drewnianej beczułce, a tym samym numer stolika, przy którym siedział uczestnik. Jeśli uczestnik nie pamięta swojego kodu, prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły, pomożemy w odkodowaniu wyniku.

           

          Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatów i osoby wyróżnione zapraszamy na wręczenie nagród.

        • Sukces naszych piłkarzy ręcznych!

        • W dniu 10 kwietnia reprezentacja naszej szkoły brała udział w Półfinale Wojewódzkim XXV Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców w Wągrowcu. W pierwszym meczu turnieju, po bardzo wyrównanej i zaciętej walce nasz drużyna pokonała SP 46 Poznań 13:10. W następnym meczu nasz zespół wyraźnie wygrał z SP 3 Konin 19:8. W ostatnim meczu turnieju ulegliśmy reprezentacji SP1 Wągrowiec 8:19. Ostatecznie zajmując II miejsce uzyskaliśmy awans do najlepszej czwórki szkół podstawowych w Wielkopolsce. Uczeń naszej szkoły Konstanty Roszak został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a statuetki najlepszego zawodnika i strzelca powędrowały do uczniów z Wągrowca.

          Klasyfikacja końcowa turnieju:

          I miejsce  SP1 Wągrowiec

          II miejsce SP3 Kościan

          III miejsce SP46 Poznań

          IV miejsce SP3 Konin

          skład nasze drużyny: Andrzejewski Wiktor, Roszak Konstanty, Sworacki Piotr, Wyrzykiewicz Jakub, Flis Franciszek, Woźniczak Dominik, Jaśkiewicz Kazimierz, Kossowski Borys, Nadobnik Mateusz, Kręglewski Wojciech, Zając Marek, Kostrzewa Oliwier, opiekun:Szatkowski Rafał.

        • Dzień Marchewki - zdrowo i kolorowo!

        • W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy dzień MARCHEWKI. Tego dnia kolorem przewodnim był POMARANCZOWY, który zwalniał z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek. Dzieci świetnie się bawiły i zajadały zdrowe przekąski.

        • Brązowy medal naszych piłkarzy

        • W dniu 8 kwietnia 2024 roku na Orliku Konstytucja odbyły się Mistrzostwa Powiatu  Kościańskiego w Piłce Nożnej Chłopców klas 7-8 w ramach WIMS. W turnieju brało udział pięć drużyn grających w systemie każdy z każdym. Po wygranej z Czempiniem, remisach z Bieżyniem i Śmiglem, przegrywając po zaciętej walce ze Starymi Oborzyskami nasza drużyna zajęła III miejsce.  Gratulacje za ambitną walkę i osiągnięty wynik sportowy.

          Skład naszej reprezentacji : Dariusz Nowaczyk, Marcel Michalak, Nikodem Busz, Szymon Chłapowski, Bartosz Grębowski, Jakub Skoracki, Alan Wolski, Filip Gołaciński, Kacper Narożny, Patryk Budzyń

          Opiekun Tomasz Majchrzak

        • GRATULACJE DLA ALICJI I OLAFA!!!

        • 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbył się XII Powiatowy Konkurs Biologiczny „Z Botaniką za Pan Brat”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Stężycka z klasy 6a, Alicja Szymańska z klasy 8a oraz Olaf Napierała z klasy 6c. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu biologii, co przełożyło się na ich sukces.

          Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskali:

          Olaf Napierała – I miejsce

          Alicja Szymańska – III miejsce

          Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

        •  Jak niebieskie motyle

                fruwające do gwiazd,

                    zabierz nas choć na chwilę

                        odczarować Twój świat…”

          W naszej szkole obchodziliśmy 3 Dni Świadomości Autyzmu, stawiające sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczności szkolnej na temat problemów osób z tym zaburzeniem.

          Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska.

          W dniach od 3 do 5 kwietnia w naszej szkole realizowane były inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu. Z okazji tego dnia nasze serca zaświeciły się na niebiesko! Kolorem niebieskim wyraziliśmy swoją solidarność z osobami w spektrum.

          W tych dniach uczniowie  doświadczali tego, co czują dzieci w spektrum, w specjalnie przygotowanej sali mogli zmierzyć się z tym, z czym na co dzień borykają się osoby w spektrum. Odbyły się też Niebieskie Igrzyska mające na celu integrowanie się uczniów, uczniowie obejrzeli i wysłuchali specjalnie przygotowanej prezentacji, żeby przybliżyć sobie a przede wszystkim zrozumieć, jak pomóc osobie w spektrum. Na korytarzach szkolnych rozmieszczone zostały informacje na temat tego, czym jest autyzm.  A klasa 1a wykonała piękne prace plastyczne podsumowujące Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

          Celem tej inicjatywy było  przede wszystkim promować empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum Wspólnie stwórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.

          Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Wycieczka wielkanocna klasy VIb

        • Uczniowie klasy 6B tuż przed świętami wybrali się do Śmiełowa, do Muzeum Adama Mickiewicza. Zwiedzili pod okiem przewodniczki ekspozycję dotyczącą życia i twórczości autora "Pana Tadeusza". Zostali zapoznani z wielkanocnymi zwyczajami domów ziemiańskich. A w części warsztatowej wykonali wielkanocne palmy, które zabrali ze sobą do domów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie
      • (065) 512 12 34 (065) 511 73 41
      • Kościan, ul. Wyzwolenia 24 Poland
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/koscian/?logout=true
      • /ZS3/SkrytkaESP
    • Logowanie